Festival Alanı program serisi bölüm 1 - Kültür ve sanat alanında kadın gücü ve liderlik

11 Mayıs’ta yayınlanan ilk programın konukları Arter İletişim Direktörü İlkay Baliç ve editör ve çevirmen Ceren Yartan oldu. Baliç ve Yartan, iş gücünün yarısından fazlasının kadın olduğu bilinen kültür-sanat sektöründeki kadın profesyonellerin ve yöneticilerin ihtiyaç ve isteklerini ortaya çıkarmak için British Council tarafından hazırlanan ‘Kültürde Kadın Gücü’ araştırmasının sonuçları üzerinde konuştular.

Programın özeti ile podcast'ine buradan ulaşabilirsiniz.

 

İlkay Baliç

Şehir planlama ve sosyoloji eğitimi alan İlkay Baliç, sivil toplum ve kültür alanında muhtelif kurumlar bünyesinde ve bağımsız projeler kapsamında araştırmacı, yazar, editör ve koordinatör olarak çalıştı. 2015 yılından bu yana Arter’in İletişim Direktörlüğünü yürütmektedir.

Ceren Yartan

Sabancı Üniversitesi Kültürel Çalışmalar Bölümü’nden mezun olduktan sonra Fulbright bursuyla gittiği Washington Üniversitesi, St. Louis Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladı. Şu sıralar Mekanda Adalet Derneği başta olmak üzere çeşitli STK’lar ve kültür-sanat kurumları için editörlük ve çevirmenlik yapmakta ve11 Dakika adlı podcasti hazırlayıp sunmaktadır