British Council, Türkiye’deki 80’inci yılını kutluyor. 

British Council, 1940 yılından bu yana Türkiye’de faaliyetlerini aralıksız olarak sürdürmekte ve bu sayede uluslararası fırsatların her gün gerçeğe dönüşmesini sağlamaktadır. 

2020, British Council'ın Türkiye'deki 80. yıldönümü. Birleşik Krallık-Türkiye kültürel ilişkilerinin yıldönümünü bütünlük yaratma ve kapsayıcılığa olan bağlılığımızı temel alan programlarımız aracılığıyla ve sizleri, yaptığımız işin merkezine koyarak kutlamak istiyoruz.   

Kapsayıcı, açık ve refah toplumlar yaratmak için cinsiyet eşitliğinin ve kadınların güçlendirilmesinin çok önemli olduğuna inanıyoruz. Bu yüzden Türkiye’deki 80. yılımızda geçtiğimiz 80 yılda British Council ile yolları kesişen 80 kadının hikayesini anlatıyoruz.  

‘Kesişen yollar: 80 yılda değişen hayatlar’ dijital projesi 80 kadına ait ilham veren hikayeleri dinlemek ve o kadınların başarılarını kutlamak için geliştirildi. 

Bu yıl Haziranayında düzenlediğimiz, altı haftalık bir kampanyayla  100’ü aşkın hikaye topladık. Son altmış yıla yayılan bu hikayelerin 80’ini farklı yaş grupları, konular ve bölgeleritemsil etmek üzere seçtik.  

British Council’in desteğiyle eğitim, sanat ve İngilizce alanlarında karşılaştıkları öğrenme, paylaşma, seyahat ve işbirliği fırsatlarının, bu 80 kadını kişisel ve mesleki açıdan nasıl etkilediğini anlatan ilham verici hikayeleri British Council’ın internet sitesinden ve sosyal medya hesaplarından okuyabilirsiniz.