İngilizce Öğretmenleri için Mesleki Gelişim Programı

Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ile British Council arasında yapılan iş birliği kapsamında, 18 Eylül 2019 tarihinde imzalanan Mutabakat Beyanı ile Türkiye genelinde, Ankara ilindeki 422 farklı okuldan 2400 İngilizce öğretmeninin mesleki ve alan gelişimleri desteklenecek.

Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü  ile British Council arasında İngilizce öğretmelerinin mesleki gelişimlerinin desteklenmesine yönelik iş birliğini kapsayan  ‘Mutabakat Beyanı’ 18 Eylül 2019 tarihinde imzalandı. Törene MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Doç. Dr. Adnan Boyacı, British Council Ülke Direktörü Cherry Gough, British Council Eğitim Direktörü Ayşen Güven İngilizce öğretmenleri ile Bakanlık temsilcileri katıldı. 

Mutabakat Beyanı ile İngilizce öğretmenlerinin mesleki gelişimlerinin desteklenmesine yönelik eğitici eğitimlerinin düzenlenmesi, İngilizce öğretmenlerinin İskoçya Edinburgh’da uygulamaya dayalı eğitimlerin gerçekleştirilmesi, eğitim içeriklerinin hazırlanması, uzaktan eğitimlerin planlanması hedeflenmektedir. 

Bu kapsamda başlatılan pilot proje ile Ankara’da 422 farklı okuldan 2400 İngilizce öğretmeninin mesleki gelişim programına katılımları planlandı. Program kapsamında Türkiye’deki İngilizce öğretmenlerinin mesleki gelişimleri, akademik ve uzman desteğiyle yine Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı İngilizce öğretmenleri tarafından şekillendirilecektir.

Dış bağlantılar