British Council, Birleşik Krallık’ın kültürel ilişkiler ve eğitim fırsatlarından sorumlu uluslararası kuruluşudur. Birleşik Krallık’tan ve diğer ülkelerden insanların birbirilerini daha iyi tanımaları ve karşılıklı anlayışa dayalı ilişkiler geliştirmeleri için çalışıyoruz. Bunun için fırsatlar yaratıyor, bağlantılar kuruyor ve güven inşa ediyoruz. Bu sayede değiştirdiğimiz yaşamlarla da Birleşik Krallık'a ve beraber çalıştığımız ülkelere olumlu katkılar sunuyoruz.

Dünya genelinde 100'ü aşkın ülkeyle, kültür-sanat, İngilizce, eğitim ve sivil toplum alanlarında beraber calışıyoruz. Her yıl 20 milyondan fazla kişiyle yüz yüze iletişim kuruyor, 500 milyonun üzerinde kişiye de internet üzerinden, radyo ve TV programlarımızla ve basılı yayınlarımızla ulaşıyoruz. 1934 yılında kurulan British Council, Kraliyet Tüzüğü ile tüzel kişilik kazanmış bir hayır kurumu ve bir kamu kuruluşudur.

British Council Türkiye

British Council, Türkiye’de 1940 yılından bu yana faaliyetlerini aralıksız olarak sürdürmekte ve bu sayede uluslararası fırsatların her gün gerçeğe dönüşmesini sağlamaktadır. Ankara ve İstanbul’da bulunan ofislerimiz, ortaklarımız ve dijital platformlar yoluyla Türkiye’nin her köşesinden insanlara ulaşıyoruz. 

Birleşik Krallık’ta ve Türkiye’de bulunan insanlar için yeni fırsatlar ve olanaklar yaratıyoruz.  

Politika belirleyiciler, kamu görevlileri, akademisyenler, araştırmacılar, sanatçılar, sporcular, bilim insanları, küratörler, sivil toplum örgütleri ve yaratıcı girişimciler ile birlikte çalışarak; politika, mesleki standartlar ile İngilizce, kültür sanat ve eğitime alanlarında katılımın gelişmesine destek oluyoruz. Mesleki gelişim ve diyalog konusunda uluslararası fırsatlar yaratarak gelecek vadeden birçok genç insanla bağlantı kuruyoruz. Tüm bunlara ek olarak eğitim ve kültür sanat temaları üzerine geliştirilen farklı birçok projede yer alıyoruz.

Bununla da ilgilenebilirsiniz