Our global work in arts
Our global work in arts image

Fotoğraf: Mark Wallinger’s White Horse (2013) exhibited outside British Council Head Quarters, Spring Gardens, London. Image © Peter White

Sanat alanında yaptığımız çalışmalarla Birleşik Krallık’ın zengin kültürünü, yaratıcılığını ve yenilikçiliğini tanıtıyoruz.

Farklı sanat dallarında Birleşik Krallık’ın en yaratıcı yetenekleriyle birlikte çalışarak sanat programları oluşturuyor ve Türkiye ile yeni iş birliklerinin kapısını açıyoruz.

 

British Council, görsel sanatlar, mimarlık, tasarım, dans, tiyatro, müzik, sinema, edebiyat ve yaratıcı ekonomi gibi alanlarda Birleşik Krallık’ın yenilikçi sanat anlayışını tanıtır.

Mimari, Tasarım ve Moda

Mimari, Tasarım ve Moda ekibi, dünyanın dört bir yanından tasarımcılar ve kültür kurumlarını, bu üç dalda gerçekleştirilen birçok farklı projeyle bir araya getiriyor. Yaptıkları çalışmalar hakkında daha fazla bilgi edinin.

Yaratıcı Ekonomi

British Council’ın yaratıcı girişimciler, kültürel liderler ve politika yapıcılardan oluşan ağını desteklemek için Yaratıcı Ekonomi alanında yaptığı çalışmalar hakkında bilgi edinin ve bu çalışmalara nasıl katılabileceğinizi öğrenin.

Sinema

British Council Sinema Birleşik Krallık’tan filmleri ve yapımcıları yeni uluslararası izleyicilerle buluştururken, Britanya sinemasının yenilikçi, farklı ve başarılı yönlerini ön plana çıkarıyor ve yeni yaratıcı diyalog fırsatları sunuyor.

Edebiyat

British Council Edebiyat sitesinde yaptığımız çalışmalar, dahil olduğumuz projeler, Birleşik Krallık’tan edebiyat haberleri ve yayın toplulukları ile dünya çapında bir Festivaller Rehberi’nin yanı sıra, sınıflar için modern Britanya edebiyatı kaynakları yer alıyor.

Müzik

Electronicadan caza, gelenekselden folk müziğine ve klasiklerden indie müziğe kadar pek çok tarzda çalışıyoruz. Müzik ekibimizin The Selector adlı  haftalık radyo programı da, Birleşik Krallık’tan en yeni ve iyi müziklere yer veriyor. British Council Müzik çalışmaları hakkında daha fazla bilgi alın.

Drama ve Dans

Yeni yapımların turneleri, atölye çalışmaları, devamlı performanslar, seminerler, konferanslar, gösteriler ve yabancı sanatçılar için inceleme gezileriyle, Birleşik Krallık’ın performans sanatları dalındaki en başarılı sanatçılarını tanıtıyoruz. Drama ve Dans çalışmalarımız hakkında daha fazla bilgi alın.

Görsel Sanatlar

Gezici sergiler, atölye çalışmaları, seminerler ve konferanslar gibi etkinlikler aracılığıyla, Britanya görsel sanatlarını tanıtıyoruz. Britanya kökenli yaklaşık 8.500 eserden oluşan koleksiyonumuz hakkında daha fazla bilgi edinin.