22 Haziran Pazartesi günü saat 14.00'da Açık Radyo'da (94.9) yayınlanan dördüncü programın konukları, Kızlar Sahada kurucusu Melis Abacıoğlu Sezener ve Trabzonspor Klübü’nün Kurumsal İletişim ve Kültürel İşler Müdürü Sevecen Tunç idi. 

Sezener ve Tunç, toplumsal cinsiyet eşitliği ile sporun kadınlar üzerindeki dönüştürücü gücü üzerine sohbet ettiler.

 

Sevecen Tunç - Trabzonspor Klübü Kurumsal İletişim ve Kültürel İşler Müdürü

Sevecen Tunç, 1984 yılında Samsun’da doğdu. 2007 yılında Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olduktan sonra aynı üniversitenin Atatürk Enstitüsü’nde yüksek lisans (2009) ve doktora (2019) derecelerini tamamladı. Doktora derecesi kapsamında, 2014-2015 yılı arasında Yale Üniversitesi Fox Uluslararası Fellowship programı ile büyük çaplı spor etkinliklerinin uluslararası ilişkilerdeki rolü ve etkisi üzerine araştırmalarını yoğunlaştırdı. Akademik makalelerin yanı sıra, Socrates dergisi için düzenli olarak yazılar yazan Tunç’un, ayrıca İnkılap Yayınları’ndan Rıdvan Akar ile beraber yazdıkları ‘Baba Hakkı’, İletişim Yayınları’ndan ‘Mektepliler, Münevverler, Meraklılar - Trabzon'da Futbolun Toplumsal Tarihi’ kitapları ve Heyamola Yayınları’ndan Mustafa Alabora’yla yapılmış ‘İşim Gücüm Yaşamak’ adlı nehir söyleşi kitabı bulunuyor. Bahçeşehir Üniversitesi, Bilgi Üniversitesi ve Okan Üniversitesi’nde spor tarihi alanında ders veren Sevecen Tunç, son dört senedir Trabzonspor Kurumsal İletişim ve Kültürel İşler Müdürü olarak çalışmalarını sürdürüyor. 

Melis Abacıoğlu Sezener - Kızlar Sahada Kurucusu

Actifit Kurucusu ve Direktörü Melis Abacıoğlu, Alman Lisesi’ni bitirdikten sonra Columbia Üniversitesi Matematik ve Sanat Tarihi Bölümleri’nden çift anadalda mezun olmuştur. Uzun yıllar sağlık sektöründe, özellikle iş geliştirme alanında yönetim deneyimi ve kurumsal tecrübe edinmiştir. 2012 yılında tamamen gönüllülük esasına dayanan ve günümüzde binlerce üyesi bulunan harekete ilham veren Hareket Candır! grubunu kurmuştur. Bilgi Üniversitesi MBA’i ve IHR Sertifikasyonu sırasında sürdürülebilir iyi yaşam eko-sistemlerini şirketler içinde yaratma üzerine çalışmıştır. Yaşama sevinci, enerjisi ve gücünü iyi yaşamdan alan Melis, bu hediyeyi herkese sunma heyecanıyla yola çıkarak 2012 yılında Actifit’i kurmuştur. Kızlar Sahada’nın fikir annesi, Sweaters App’in ise kurucu ortaklarından olan Melis; Actifit içinde proje kurgularını oluşturma ve sistemi geliştirme üzerine çalışmaktadır.