Professional exams
Professional exams image

Eğer kariyerinizde başarı şansını artırmak isteyen bir meslek sahibiyseniz, mesleki gelişiminizi destekleyecek uluslararası geçerliliğe sahip sınavlara girmenize yardımcı olabiliriz.

Aşağıdaki yeterlilik derecelerinden birini almak için ilk önce seçtiğiniz kuruluşun web sitesinde anlatılan adımları izleyerek kayıt yaptırmalısınız. Sınavlar genelde doğrudan kuruluşlar tarafından planlanır, biz de Türkiye’deki sınav merkezleri oluruz.

İşbirliği yaptığımız kurumlar

Meslek kuruluşlarının en iyileriyle çalışabilir ve istediğiniz sınavlara Türkiye’de girebilirsiniz. İşbirliği yaptığımız kuruluşlardan bazıları şöyle: 

Yukarıdaki yeterlilik derecesi ve kurum listesi bunlarla sınırlı değildir. Herhangi bir meslek kurumunun adına sınav düzenleme yetkimiz vardır.

Sınav ücretleri ve yönetmelik

Aldığımız yerel ücretlerle, sınavların düzenlenmesi ve cevap kağıtlarının kurye ile gönderilmesiyle ilgili tüm masrafları karşılıyoruz. Bu ücretler, sınavı düzenleyen kuruluşun şartlarına bağlı olarak, doğrudan kuruluş tarafından ya da aday tarafından ödenir.

Yerel ücretler sınav kurulu, sınav süresi ve aynı sınava giren aday sayısına, bazen de kurul ücretlerinin payına göre değişebilir; bu durumda merkezimiz tarafından müşterimiz olan kuruluşa ödeme yapılması gerekir.

Uyarı

Eğer sınava birinci derece aile ferdinin kaybı, ciddi hastalıklar veya sakatlıklar nedeni ile katılamazsanız, durumunuzu gösterir raporu sınav tarihinizden sonraki ilk üç iş günü içerisinde British Council’a iletmeniz gerekmektedir. Geri ödeme talebiniz yazılı olarak epe@britishcouncil.org.tr adresine yapılmalıdır. Ödeme yaptığınız toplam tutarın %15’i hizmet bedeli olarak kesilir.

Geçerli bir sağlık raporu sunulmadığı takdirde sınav bedeli geri ödenmez. Adayların yanlış adrese gitmesinden veya sınava geç kalmasından kaynaklanan geri ödeme talepleri dikkate alınmayacaktır.  

Sınav tarihinden iki hafta öncesinde sınava katılamayacağınızı bildirmeniz durumunda, ödediğiniz sınav ücretinin %100’ünü iade olarak alabilirsiniz. Daha fazla bilgi için bizimle lütfen epe@britishcouncil.org.tr adresinden iletişime geçiniz.

British Council ve sınav kurumları, hizmet devamlılığını sağlamak için gereken her adımı atmaktadır. Bu bakımdan, kontrolümüz dışındaki koşullar dolayısıyla meydana gelebilecek aksaklıklardan sorumlu tutulamayacağımızı anlayışla karşılayacağınızı umut ediyoruz. Eğer sınav ya da sonuçlarında bir aksaklık, iptal ya da gecikme meydana gelirse, mümkün olan en kısa sürede normal hizmet seyrine dönebilmek için her türlü çaba gösterilecektir. Böyle bir durumda British Council’ın yükümlülüğü, kayıt ücretinin iadesi ya da ileriki bir tarihte yeniden bir sınav düzenlenmesiyle sınırlı olacaktır.

Daha ayrıntılı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.