Toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda yaratıcı sohbetler ve yaklaşımlar: Açık Radyo Program Serisi, 11 Mayıs – 26 Ekim 2020

BRITISH COUNCIL, 2017 YILINDAN İTİBAREN SÜRDÜRMEKTE OLDUĞU ‘KÜLTÜR VE SANAT ALANINDA KADIN VE LİDERLİK’ PROGRAMINA ŞİMDİ DE AÇIK RADYO’DA  (94.9) YAYINLANACAK OLAN ‘FESTİVAL ALANI’ PROGRAMI İLE DEVAM ETTİ. 

Mayıs-Ekim 2020 tarihleri arasında, iki haftada bir Pazartesi günleri saat 14.00’de yayınlanan radyo programı, toplumsal cinsiyet eşitliği konusundaki iyi uygulamaların yaratıcı ve sivil toplum sektörlerinden öncü kadın profesyonellerle tartışıldığı kapsayıcı bir platform sunmayı hedefledi.

British Council iş birliği ile 2021 yılında İstanbul’da düzenlenecek olan WOW - Women of the World Festivali’nin (Dünya Kadınları Festivali) ön programı olarak kurgulanan ‘Festival Alanı’nı, festivalin lokal küratörlüğünü de yapacak olan British Council Sanat Direktörü Esra Aysun sundu.

Programın amacı toplumsal cinsiyet eşitliği konusundaki güncel tartışmalara, WOW-Women of the World Festivalleri’nin yaratıcı metodolojisi ile çoklu bakış açılarından yaklaşarak çözüm önerilerinin ve iyi uygulamaların konuşulduğu, diyaloğa açık ve kapsayıcı bir platform yaratmak oldu. ‘Festival Alanı’,  hem yaratıcı hem de sivil toplum alanında farklı yaş ve deneyimdeki profesyonelleri ağırlayarak yeni sesleri ve alternatif bakış açılarını görünür kılmayı hedefledi. Programın konukları, siyaset ve liderlik, spor, ev hayatı, sağlık, kimlik, şehir, girişimcilik, eğitim, iklim krizi, yaratıcı sesler ve adalet üst başlıkları çerçevesinde sohbet ettiler.

Programlar