IELTS

IELTS

IELTS (Uluslararası İngilizce Dil Yeterlilik Sınavı) dünyanın en çok tercih edilen İngilizce dil sınavıdır. Her yıl 2 milyondan fazla kişi, IELTS sınavına girmektedir.

IELTS sayesinde, yurtdışında yaşamın, eğitimin ve çalışmanın kapılarını açacaksınız. Dünya çapında IELTS, aralarında devlet kurumları, akademik kurumlar ve istihdam kurumlarının da yer aldığı da 10,000’den fazla kurum ve kuruluş tarafından kabul edilmektedir. Sadece 2016 yılında tüm dünyada 2.9 milyondan fazla kez IELTS sınavına girilmiştir.

IELTS, göçmenlik için İngilizce yeterliliğini şart koşan ülkelerce kabul edilen tek İngilizce dil sınavıdır.

IELTS, Birleşik Krallık’a taşınmak veya orada yaşamak amacıyla vize başvurusunda bulunanlara yönelik onaylanmış ve güvenilir İngilizce dil sınavları listesinde yer alır. Ayrıntılı bilgi için IELTS Birleşik Krallık Vizesi ve Göçmenlik bölümünü inceleyiniz.

IELTS'e şimdi kaydolun. 

IELTS'e kaydınızı yaptırdıysanız sınav yer ve zaman bilgileri için lütfen bu linki takip edin.

British Council, IELTS’in resmi ortağı olmaktan gurur duyar.

Önemli uyarı

Bazı dolandırıcı web siteleri kendilerini British Council IELTS resmi kayıt kurumu gibi göstermektedir. Bu web sitelerinin bizimle kesinlikle ilgisi yoktur. Ayrıca bu websitelerde yayınlanan herhangi bir içerikten de sorumlu değiliz.

Tüm kişisel bilgilerinizi korumak için, IELTS başvurunuzu lütfen buradaki ya da TakeIELTS sayfasındaki kayıt sayfasından yapınız.

Kişisel bilgilerinizi girmeden önce, lütfen güvenli online kayıt sistemimizi kullandığınızdan emin olunuz. Bunu website adresinin “https://” ile başlayıp başlamadığını kontrol ederek de yapabilirsiniz. Buna ek olarak dolandırıcı siteler web sitesi adresini hatalı şekilde yazabilirler. Bu yüzden “British Council” in doğru bir şekilde yazılıp yazılmadığını mutlaka kontrol ediniz.

Emin olmadığınız durumlarda, lütfen bu“IELTS sınavına kayıt olun” linkini kullanın.

IELTS hakkında daha fazla bilgi alın