Neler yapıyoruz?

Türkiye'nin kültürel ve yaratıcı sektörüne katkıda bulunmak için Birleşik Krallık'ın sanat alanındaki en iyi isimleriyle çalışıyoruz. Fırsatlar yaratarak, bağlantılar kurarak ve güven inşa ederek Birleşik Krallık'ın güvenliğini, refahını ve nüfuzunu da artırmış oluyoruz. Bu doğrultuda, programımızı beş ana unsur etrafında şekilleniyor:

Birleşik Krallık sanatının tanıtımı– Birleşik Krallık kültürünün ve yenilikçiliğinin en seçkin örneklerini Türkiye'deki izleyicilere tanıtıyor; sanatçılar ve kurumlar için yeni uluslararası çalışma fırsatları yaratıyoruz. Türkiye'den sanatsal çalışmaların Britanyalı izleyicilere tanıtımını da destekliyoruz.

İşbirliğini ve bağlantı kurmayı teşvik – Yaratıcı bireyleri, iş birliğini artırmaları ve yeni fikirlerini denemeleri için destekliyor, uzun vadeli refah sağlayacak sürdürülebilir çalışma yöntemleri geliştiriyoruz.

Sosyal değişim için sanat – Kültür, yaratıcı keşif ve fikir alışverişi için güvenli alanlar sunuyor; güven inşa ediyor; diyalog kurmayı kolaylaştırıyor ve marjinal seslere imkan tanıyoruz; ayrıca kültürel mirasın korunmasını ve kültürel kimliklerin kendilerini ifade edebilmelerini sağlıyoruz.

Kapasite geliştirme – Türkiye'nin sanat sektörünü, sektörün yenilik yaratma, yeni kitlelere ulaşma ve yetenek geliştirme kapasitesini artırarak güçlendiriyoruz.

Politika ve araştırma – Kültür politikalarına yön veriyor, araştırmalarımızın sonuçlarını Birleşik Krallık ile Türkiye'deki kültürel sektör ile paylaşıyoruz.

WOW Dünya Kadınlar Festivali İstanbul 19-20 Mart 2022

Kadınları ve kız çocuklarını destekleyerek, onların karşılaştıkları güçlükleri ve daha eşit bir dünya için getirdikleri çözümleri görünür kılan WOW Dünya Kadınlar Festivali, WOW - Dünya Kadınlar Vakfı ve British Council ortaklığında, İstanbul Büyükşehir Belediyesi desteği ile 19-20 Mart tarihlerinde İstanbul’un kültür mirası ve yeni yaşam alanı Müze Gazhane’de 5,000 kişinin katılımı ile gerçekleşti.