Teaching resources
Teaching resources image

İngilizce eğitimi alanında çalışıyorsanız, British Council’ın sunduğu çok sayıda kaynaktan yararlanabilirsiniz.

• ücretsiz ders planları ve sınıfta kullanabileceğiniz eğitim materyalleri indirebilirsiniz

• mesleki gelişim, konferanslar ve mesleki yeterlilikler hakkında ipuçları, makaleler ve bilgi kaynaklarından yararlanabilirsiniz

• tartışma gruplarına katılabilir ve eğitim materyallerine erişebilirsiniz

Ayrıntılı bilgi için TeachingEnglish sitesini ziyaret edin veya sitenin farklı bölümleri hakkında bilgi almak için okumaya devam edin.

Öğretmen eğitimi

İlköğretim ve ortaöğretim düzeyinde eğitim, eğitim teknolojileri ve diğer pek çok konuyu kapsayan öğretmen eğitim kursları sunuyoruz. Öğretmen eğitimi hakkında daha fazla bilgi edinin.

İngilizce öğretimi için kaynaklar

Programı yoğun bir İngilizce öğretmeniyseniz ve sınıfta kullanabileceğiniz eğitim materyalleri arıyorsanız, British Council’ın öğretmenler için hazırladığı bu sitedeki ücretsiz kaynaklarla size yardımcı olabiliriz. İngilizce öğretimi için sunduğumuz kaynaklar hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ders planları

Hazırladığımız ders planları ile sınıfta uygulayabileceğiniz bir dizi etkinlik, uygulama ve ders planını bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Eğitim materyalleri arayan bir İngilizce öğretmeniyseniz, British Council; düzenli olarak güncellenen ders planları ve sınıfta kullanabileceğiniz materyallerle size yardımcı olacak. Ders planları hakkında daha fazla bilgi edinin.

Sınıf aktiviteleri

Eğitim materyalleri arayan bir İngilizce öğretmeniyseniz, düzenli olarak güncellenen sınıf aktiviteleri ile size yardımcı oluyoruz. Sınıf aktiviteleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

TeachingEnglish makaleleri

Öğretim yöntemleri ve uygulamalarını geliştirmek isteyen bir İngilizce öğretmeniyseniz, uzman öğretmenler ve İngilizce eğitim uzmanları tarafından hazırlanan ve düzenli olarak güncellenen TeachingEnglish makalelerinden faydalanabilirsiniz. TeachingEnglish makalelerimizi okuyun.

İngilizce öğretiminde edebiyat

Edebiyat materyalleri arıyorsanız; metinler, aktiviteler ve dinleme materyalleriyle size yardımcı olabiliriz. Öğretmenlerin derslerinde yararlanması için sunduğumuz edebiyatla ilgili kaynaklara göz atın.