Birleşik Krallık’taki Yaratıcı Ekonomi bölümümüz ile birlikte çalışarak yaratıcı toplulukların öğrenme, tecrübe kazanma ve gelişmeleri için ihtiyaç duyabilecekleri araştırma, araç, platform ve bağlantıları sağlıyoruz. Karşılıklı fayda ve uzun vadeli etki yaratma ve iki ülke arasındaki kültürlerarası diyaloğu güçlendirmek amacıyla Birleşik Krallık’tan fikir ve deneyimleri Türkiye’den yaratıcı girişimcilerle biraraya getirerek yeni ağlar geliştiriyor ve işbirliklerini destekiyoruz.

Devam eden projeler

Connect for Creativity, British Council tarafında üç yaratıcı platform - Türkiye'den ATÖLYE ve Abdullah Gül Üniversitesi, Yunanistan'dan Bios ve Sırbistan'dan Nova Iskra iş birliğiyle yürütülen 18 aylık bir proje. Proje, Kültürlerarası Diyalog programı kapsamında Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından ortaklaşa olarak finanse ediliyor. Proje, daha uyumlu, açık ve iletişimi güçlü bir toplumun gelişmesine katkı sağlamak üzere, Avrupa genelinde yaratıcı platformlardan bir ağ oluşturarak yaratıcı keşif ve iş birliklerini desteklemeyi amaçlıyor.

Tech4Culture, kültür ve sanatın mümkün olan en geniş kitleye ulaşmasını sağlamak için, Türkiye ve Birleşik Krallık arasındaki dijital işbirliklerini destekliyor. Geçen sene ilki gerçekleştirilen Tech4Culture, şimdi de insan odaklı, katılımcı ve toplumsal anlamda kapsayıcı bir dijital deneyim fırsatı yaratmak üzere, Birleşik Krallık'tan bir yaratıcı teknoloji ajansı ile Türkiye'den bir kültür kurumunun birlikte çalışmasını amaçlıyor.