Politika geliştirmeye ilgi duyan ve kültür sektörü ve yaratıcı endüstrilerde çalışan profesyonellere yönelik ‘Yaratıcı Ekonominin Desteklenmesi’ konulu çevrimiçi öğrenme programı için açık çağrıda bulunmaktan mutluluk duyuyoruz. Başvuru dönemi, 13 Haziran 2022 tarihinde başlayıp 8 Temmuz 2022 tarihi Saat 12.00'de (GMT+1) sona erecektir.  

Program hakkında

‘Yaratıcı Ekonominin Desteklenmesi: Profesyoneller için çevrimiçi eğitim’, kültür sektörü ve yaratıcı endüstrilerde çalışan profesyonellere yönelik, dokuz haftalık sürükleyici ve kendi kendine öğrenmeye dayanan çevrimiçi bir öğrenme programıdır. Program; Arnavutluk, Ermenistan, Azerbaycan, Bosna-Hersek, Gürcistan, Kazakistan, Kosova, Kuzey Makedonya, Karadağ, Sırbistan, Türkiye, Ukrayna ve Özbekistan'dan katılımcılara açıktır. Bu eğitim, politika geliştirme çalışmalarını şekillendirecek anlayışlar, vaka çalışmaları ve pratik bilgiler sağlayarak profesyonellerin yaratıcı ekonomi konusundaki anlayışını geliştirecektir.  Program, katılımcılara şehirlerinde/bölgelerinde/ülkelerinde yaratıcı ve kültürel sektörleri desteklemenin yanı sıra Birleşik Krallık'ta ve uluslararası alanda profesyonel ağlarını genişletmeleri için yeni fikirler ve araçlar sağlayacaktır.    

Çevrimiçi program, 25 Temmuz ile 25 Eylül 2022 tarihleri arasında dokuz hafta sürecek ve üç canlı oturum ile desteklenecektir. Temel içerik ve öğrenme etkinlikleri dahil olmak üzere, her modülün tamamlanması iki saatten fazla sürmeyecektir. Programı tamamlayan katılımcılar, British Council ve Cultural Associates Oxford'dan bitirme sertifikası alacaklar. Programa buradan ulaşabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için arts.info@britishcouncil.org adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Program takvimi

13 Haziran 2022 Başvuru çağrısı
8 Temmuz 2022, (12.00 GMT+1) Son başvuru tarihi
11 – 14 Temmuz 2022 Başvuru kısa listelerinin belirlenmesi
15 Temmuz 2022 Başarılı adayların bilgilendirilmesi
19 Temmuz 2022 Yedek ve seçilmeyen adayların bilgilendirilmesi
25 Temmuz 2022  Program başlangıcı - Modül 1 ve 2 
25 Temmuz 2022 haftası Canlı oturum 1
15 Ağustos 2022 Modül 3 ve 4'ün yayımlanması 
5 Eylül 2022 haftası Canlı oturum 2
5 Eylül 2022 Modül 5 ve 6'nın yayımlanması
19 Eylül 2022 haftası Son canlı oturum ve program bitişi

Başvurular

Başvurular, Arnavutluk, Ermenistan, Azerbaycan, Bosna-Hersek, Gürcistan, Kazakistan, Kosova, Kuzey Makedonya, Karadağ, Sırbistan, Türkiye, Ukrayna ve Özbekistan'dan olup aşağıdaki şartları karşılayan katılımcılara açıktır:

  • Kamu sektöründe çalışan uzmanlar ve orta düzey yöneticiler,
  • Politika geliştirmeye ilgi duyan, kültür sektörü ve yaratıcı endüstrilerde çalışan profesyoneller. 

Eğitimin dili İngilizcedir ve katılımcıların İngilizce dilinde tam mesleki yeterliliğe sahip olmaları gerekir. 

Adaylar başvurularını, 8 Temmuz Cuma günü saat 12.00'ye (GMT+1) kadar çevrimiçi başvuru formunu tamamlayarak gönderebilir. 

Uygunluk

Aşağıdaki uygunluk kriterleri karşılanmalıdır:

  • Katılımcının aşağıdaki ülkelerden birinde ikamet etmesi: Arnavutluk, Ermenistan, Azerbaycan, Bosna-Hersek, Gürcistan, Kazakistan, Kosova, Kuzey Makedonya, Karadağ, Sırbistan, Türkiye, Ukrayna ve Özbekistan.
  • Katılımcının, İngilizce dilinde tam mesleki yeterlilik göstermesi.
  • Katılımcının, kültür sektörü ve yaratıcı endüstrilerde ve yaratıcı ekonomide çalışıyor olması.
  • Katılımcının, 25 Temmuz - 25 Eylül 2022 tarihleri arasında eğitim programına katılabilecek olması.
  • Katılımcının 18 yaşından büyük olması.

Değerlendirmeler

Başvurular, British Council ve Cultural Associates Oxford temsilcilerinden oluşan proje ekibi tarafından değerlendirilecektir. 

Ekip, başvuru sahibinin uygunluğu ve başvuru formunda sağlanan bilgilerin niteliğini dikkate alarak başvuruları değerlendirecektir. Başvurunuzda, programla neden ilgilendiğinizi ve bu programın ülkenizdeki kültür sektörü ve yaratıcı endüstrilerin gelişimine katkıda bulunmanıza nasıl yardımcı olacağını düşündüğünüzü açıkça ifade etmeniz önemlidir. 

Başvuruların yoğunluğu nedeniyle, reddedilen başvurular hakkında geri bildirim sağlanmayacaktır.

Daha fazla bilgi için lütfen arts.info@britishcouncil.org ile iletişime geçin.