Tech4Culture kültür ve sanatın dijital teknolojiler aracılığıyla daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlamak için Türkiye ve Birleşik Krallık arasındaki işbirliklerini teşvik ediyor ve destekliyor. 

2017'de ilki gerçekleştirilen Tech4Culture, şimdi de insan odaklı, katılımcı ve toplumsal anlamda kapsayıcı bir dijital deneyim geliştirmek üzere, Birleşik Krallık'tan bir yaratıcı ajansı ile Türkiye'den bir kültür kurumuyla bir araya getiriyor. 

Türkiye ve Birleşik Krallık’ta gerçekleştirilen açık çağrılar sonucunda Burdur İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Wire, Burdur’un kültürel miras ve değerlerini daha geniş kitlelere tanıtmak ve yeni bir deneyim geliştirmek üzere 2019 yılı süresince birlikte çalışacak. 

Proje hakkındaki detaylar için bizi takip etmeye devam edin.

Tech4Culture 2017

2017’de, Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV), The Audience Agency ve Outlandish işbirliğiyle kültür ve teknoloji sektörleri arasındaki diyaloğu güçlendirmek ve yeni işbirliklerini teşvik etmek üzere Istanbul’da bir dizi etkinlik düzenledik. Etkinlik serisi  profesyonel gelişim, uluslararası işbirlikleri, dijital ilerleme ve bilginin yayılması için çeşitli fırsatlar ve iki yeni dijital uygulamanın gelişimine katkı sağladı. Tech4Culture 2017'ye göz atın.

Fırsat Eşitliği ve Çeşitlilik

British Council, Birleşik Krallık ve diğer ülkelerden insanlar için uluslararası fırsatlar yaratır ve dünya çapında bu kişiler arasında güven inşa eder. Çalışmalarımız kapsamında, birçok farklı geçmişten ve kültürden gelen insanlarla ilişkiler kuruyoruz. Bu sebeple çeşitlilik ve fırsat eşitliği, yaptığımız işin ayrılmaz bir parçası. 

Fırsat eşitliği ve çeşitliliği teşvik etmek için geliştirilmiş bir dizi politikaya sahibiz ve bunları genele yayma çabasında kat ettiğimiz aşamaları inceleyip değerlendiren araçlardan yararlanıyoruz. Fırsat eşitliği ve çeşitliliği yönetmenin en iyi yolunun, bunların organizasyonun tüm süreç ve fonksiyonlarına entegre edilmesi, tüm politika kararlarında göz önünde tutulması ve başından sonuna dek tüm programların planlanmasına dahil edilmesi olduğuna inanıyoruz. Fırsat eşitliği ve çeşitlilik prensip ve uygulamalarının genele yayılması işte bu anlama geliyor.

Fırsat eşitliği ve çeşitlilik ile ilgili politikalarımız hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Dış bağlantılar