Newton Katip Çelebi Hikaye Collage
©

Başarı Hikayeleri - Newton - Katip Çelebi Fonu © Başarı Hikayeleri - Newton - Katip Çelebi Fonu

Akademik Ziyaret Desteği alan başarılı araştırmacılardan hikâyeler

Kâtip Çelebi – Newton Fonu çeşitli programlar kapsamında çok sayıda araştırmacı ve kuruma, İngiltere veya Türkiye'de araştırma yürütmeleri için maddi destek sağladı. Aşağıda Türkiye'nin kalkınma hedeflerine yaptıkları çalışmalara olumlu katkıda bulunmuş araştırmacıların ' Başarı Hikâyelerini’ okuyabilirsiniz.

Yüksel Alper Ecevit

Yüksel Alper Ecevit; Bahçeşehir Üniversitesi, İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Bölümü'nde Yardımcı Doçent olarak görev yapmaktadır. Ecevit, Araştırmacı Bağlantıları Akademik Ziyaret Desteği altında desteklenen araştırmacılardan birisi olup Edinburgh Üniversitesi'nde " Vatandaşlık ve Göçmenlik: Türkiye'nin Küresel Göçte Artan Rolü " ile ilgili çalışmalar yapmıştır.

Hikâyenin devamına buradan ulaşabilirsiniz. 

Bilsay Pastakkaya

Bilsay Pastakkaya; Uludağ Üniversitesi, Makine Mühendisliği Bölümü'nde Yardımcı Doçent olarak görev yapmaktadır. Pastakkaya, Araştırmacı Bağlantıları Akademik Ziyaret Desteği altında desteklenen araştırmacılardan birisi olup  Nottingham Üniversitesi'nde " Ekolojik Ev Tasarımlarında Yeni Yaklaşımlar ve Sürdürülebilir Binalarda Yenilenebilir Enerji Uygulamaları " ile ilgili çalışmalar yapmıştır.

Hikâyenin devamına buradan ulaşabilirsiniz. 

Yavuz Özdemir

Yavuz Özdemir; Yuzuncu Yıl Üniversitesi, Jeoloji Mühendisliği Bölümü'nde Yardımcı Doçent olarak görev yapmaktadır. Sayın Özdemir, Araştırmacı Bağlantıları Akademik Ziyaret Desteği altında desteklenen araştırmacılardan birisi olup Bristol Üniversitesi'nde "Süphan Volkanı’nı oluşturmuş olan Magma Depolanma Koşulları(Doğu Anadolu, Türkiye) " ile ilgili çalışmalar yapmıştır.

Hikâyenin devamına buradan ulaşabilirsiniz. 

Ali Kılıç

Ali Kılıç; İstanbul Teknik Üniversitesi, Tekstil Mühendisliği Bölümü'nde Yardımcı Doçent olarak görev yapmaktadır. Sayın Kılıç, Araştırmacı Bağlantıları Akademik Ziyaret Desteği altında desteklenen araştırmacılardan birisi olup Leeds Üniversitesi'nde "Dokusuz (nonwoven) filtre sistemleri" ile ilgili çalışmalar yapmıştır.

Hikâyenin devamına buradan ulaşabilirsiniz. 

Esra Kahya Özyirmidokuz

Esra Kahya Özyirmidokuz; Erciyes Üniversitesi, Bilgisayar Teknolojileri Bölümü'nde Yardımcı Doçent olarak görev yapmaktadır. Sayın Özyirmidokuz, Araştırmacı Bağlantıları Akademik Ziyaret Desteği altında desteklenen araştırmacılardan birisi olup Bournemouth Üniversitesi'nde "Sosyo-Teknik Sistemlerin İyileştirilmesi için Kullanıcı Geribildirimlerinin Madenlenmesi " ile ilgili çalışmalar yapmıştır.

Hikâyenin devamına buradan ulaşabilirsiniz. 

Derman Vatansever Bayramol

Derman Vatansever Bayramol; Namık Kemal Üniversitesi, Tekstil Mühendisliği Bölümü'nde Yardımcı Doçent olarak görev yapmaktadır. Sayın Bayramol, Araştırmacı Bağlantıları Akademik Ziyaret Desteği altında desteklenen araştırmacılardan birisi olup Bolton Üniversitesi'nde "Giyilebilir uygulamalar için enerji üreten polimerik filamentler ve 3 boyutlu kumaş üretimi" ile ilgili çalışmalar yapmıştır.

Hikâyenin devamına buradan ulaşabilirsiniz. 

Ali Büyükkileci

Ali Büyükkileci; İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Gıda Mühendisliği Bölümü'nde Yardımcı Doçent olarak görev yapmaktadır. Sayın Büyükkileci, Araştırmacı Bağlantıları Akademik Ziyaret Desteği altında desteklenen araştırmacılardan birisi olup Reading Üniversitesi'nde "Gıda sanayisinde kullanılmak üzere, tarımsal atıklardan Prebiyotik Oligosakkarit Üretimi" ile ilgili çalışmalar yapmıştır.

Hikâyenin devamına buradan ulaşabilirsiniz. 

Aybeniz Akdeniz Ar

Aybeniz Akdeniz Ar; Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi, İşletme Bölümü'nde Yardımcı Doçent olarak görev yapmaktadır. Sayın Ar, Araştırmacı Bağlantıları Akademik Ziyaret Desteği altında desteklenen araştırmacılardan birisi olup Cardiff Üniversitesi'nde "Toplumsal Cinsiyet Politikalarını Düzenleyen Kuruluşların Türkiye ve İngiltere’deki Kadınların Girişimciliğine Etkisi”.

Hikayenin devamına buradan ulaşabilirsiniz. 

Ozan Keysan

Ozan Keysan; Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü'nde Yardımcı Doçent olarak görev yapmaktadır. Sayın Keysan, Araştırmacı Bağlantıları Akademik Ziyaret Desteği altında desteklenen araştırmacılardan birisi olup Edinburgh Üniversitesi'nde "Modüler ve Güvenilir Süper İletken Rüzgâr Türbini Jeneratörleri" ile ilgili çalışmalar yapmıştır.

Hikâyenin devamına buradan ulaşabilirsiniz.