Future English Online Teacher Community, İngilizce öğretmenleri için eş seviyede meslektaşlar liderliğinde yürütülen yeni online platformumuzdur. Platform, öğretmenlerin yeni fikirlere ve ilgili tartışmalara katılabilecekleri, bilgi ve deneyimlerini paylaşabilecekleri, uygulamaları üzerinde düşünebilecekleri ve araştırmaya katılabilecekleri bir forum sağlar.

Platformun açık bir kayıt sistemi vardır, bu da herhangi bir öğretmenin kayıt olup bir hesap oluşturabileceği ve kendi ülke grup etkinliklerinin yanı sıra daha geniş platform etkinliklerine katılabileceği anlamına gelir.

Platforma kaydolduktan sonra, öğretmenler aşağıdaki etkinliklere katılabilir:

  • moderatörlü forum tartışmaları (forum tartışmaları için konular, öğretmenlerin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde  seçilir ve temel başlıklardan ve konulardan oluşan bir dizi programın parçasıdır)
  • ELT uzmanları tarafından sunulan web seminerleri (British Council eğitmenleri, İngiltere'den konuk konuşmacılar, ülke misafir konuşmacıları vb.)
  • canlı oturumlar ve tartışmalar
  • kişisel e-portföylerin geliştirilmesi
  • kendi uygulamaları üzerine bir araştırma yürütürken etkileşimli bir kursu takip ederek eylem araştırması (şu anda geliştirme aşamasındadır, 2021 başlarında hayata geçmesi planlanmıştır).

Öğretmenler farklı seviyelerde etkileşim kurabilir:

  • Düzenli olarak yüz yüze buluşan ancak platformu toplantılar arasında bağlantıda kalmak için kullanan veya kırsal, uzak veya izole topluluklarda bulunan ve yüz yüze görüşmeyi zor bulan ve platformu sanal bir grup geliştirmek için kullanmayı planlayan daha küçük yerel öğretmen gruplarına katılın.
  • Öğretmenlerin ihtiyaçlarına özel forum tartışmaları ve web seminerleri aracılığıyla daha geniş bir 'ülke' grubundaki diğer gruplarla ve diğer öğretmenlerle bağlantı kurun.
  • Öğretmenlerin ilgi alanlarına, deneyimlerine ve kendi sınıf bağlamına göre katıldığı iki haftada bir düzenli web seminerleri ve Özel İlgi Grupları aracılığıyla diğer ülkelerden öğretmenlerle daha geniş bir platformda etkileşim kurun.