Birleşik Krallık mezunları için iş görüşmesi teknikleri atölye çalışması, Birleşik Krallık mezunlarına sunulan özel bir fırsattır. Mezunlar, kıdemli İnsan Kaynakları (İK) liderleriyle iş görüşmesi deneyimi elde ederek atölye çalışması sırasında onlara sorularını sorabilecekler. Ayrıca atölye, katılımcılara kendi gibi yeni ve/veya deneyimli mezunlarla tanışma ve iş bağlantıları oluşturma açısından mükemmel bir fırsat sunuyor.

İK liderleri, başarılı bir iş görüşmesinin en iyi uygulamalarını göstermek ve katılımcılara performansları hakkında geri bildirimde bulunmak için katılımcılarla deneme görüşmeleri yapacak ve mezunların iş tercihlerine göre özel ipuçları sunacak.

Etkinlik, Birleşik Krallık mezunlarının - özellikle herhangi bir alanda kariyerlerinin erken bir aşamasında olanların - işverenlerin beklentilerini anlamalarına ve kariyerlerinde ihtiyaç duyabilecekleri sosyal becerileri geliştirmelerine yardımcı olacak. 

Etkinlik için sınırlı sayıda kontenjan mevcuttur. Öncelik, asgari iş tecrübesine sahip Birleşik Krallık mezunlarına verilecektir (başvuru formunda iş deneyiminizi belirtmeniz istenecektir).

Atölyeyi gerçekleştirecek İK liderleri: 

 

Sercim Ayyıldız – Bölgesel Kaynak Ortağı, Birleşik Krallık/AB/Geniş Avrupa

Sercim Ayyıldız, Ekim 2021'den bu yana British Council'da Birleşik Krallık/AB/Geniş Avrupa Bölgesel Kaynak Ortağı olarak çalışmaktadır. 

British Council'a katılmadan önce üç yıl boyunca Ernst & Young Türkiye'de işe alım ve işveren markası ekibine liderlik etti. Kariyerine 2011 yılında Accenture Türkiye'de başladı ve altı yılı aşkın süre burada çalıştı ve teknoloji işe alım ve işveren markası faaliyetlerine öncülük etti. İşe alım/işveren markası stratejisi, paydaş yönetimi, yetkinlik bazlı mülakat eğitimleri, yetenek değerlendirmeleri, İK sistemleri, İK analitiği, çalışan bağlılığı, İK kariyer danışmanlığı ve işe alım denetimleri konularında her aşamada uzmanlaşmıştır. 

Sercim, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nden mezun oldu.

Seher Sayman, Birleşik Krallık Mezunu, İK Danışmanı, Koç

Seher Sayman, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden mezun olduktan sonra King's College'da Avrupa Çalışmaları alanında tam burslu olarak Master of Arts derecesi aldı. Onyıllık bilgi ve deneyime sahip bir İnsan Kaynakları profesyoneli olarak, profesyonel kariyerine artık organizasyonların ve bireylerin öğrenimi ve gelişimi üzerine yönlendirdi. 

Seher şimdi, bir danışman olarak kuruluşların ve bireylerin dinamik, sürekli değişen bir dünyada olumlu değişim yaratmalarına ve karmaşık zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı olmaya kendini adamıştır.  Deneyimi, liderlik/yönetici koçluğu sağlamaktan stratejik planlama, organizasyonel planlama, liderlik/işgücü geliştirme faaliyetleri ve değişim yönetimi çabalarına liderlik etmeye kadar uzanmaktadır.

Tarih: 9 Aralık 2023 Cumartesi 
Saat: 12.00 – 15.00 
Yer: Marmara Pera Hotel, İstanbul 
Kayıt: Lütfen buradaki kısa formu doldurun.
Uygunluk kriterleri: Öncelik az iş deneyimine sahip mezunlara verilecektir.
Yukarıdaki bağlantı aracılığıyla ilk kayıttan sonra Alumni UK platformuna kaydolmanız istenecektir. 

İş görüşmeleri İngilizce, geri bildirimler Türkçe olarak yapılacaktır.