Birleşik Krallık mezunları için iş görüşmesi teknikleri atölye çalışması, Birleşik Krallık mezunlarına sunulan özel bir fırsattır. Mezunlar, kıdemli İnsan Kaynakları (İK) liderleriyle iş görüşmesi deneyimi elde ederek atölye çalışması sırasında onlara sorularını sorabilecekler. Ayrıca atölye, katılımcılara kendi gibi yeni ve/veya deneyimli mezunlarla tanışma ve iş bağlantıları oluşturma açısından mükemmel bir fırsat sunuyor.

İK liderleri, başarılı bir iş görüşmesinin en iyi uygulamalarını göstermek ve katılımcılara performansları hakkında geri bildirimde bulunmak için katılımcılarla deneme görüşmeleri yapacak ve mezunların iş tercihlerine göre özel ipuçları sunacak.

Etkinlik, Birleşik Krallık mezunlarının - özellikle herhangi bir alanda kariyerlerinin erken bir aşamasında olanların - işverenlerin beklentilerini anlamalarına ve kariyerlerinde ihtiyaç duyabilecekleri sosyal becerileri geliştirmelerine yardımcı olacak. 

Etkinlik için sınırlı sayıda kontenjan mevcuttur. Öncelik, asgari iş tecrübesine sahip Birleşik Krallık mezunlarına verilecektir (başvuru formunda iş deneyiminizi belirtmeniz istenecektir).

Atölyeyi gerçekleştirecek İK liderleri: 

  • Sercim Ayyıldız, Bölgesel Kaynak Ortağı, British Council – Birleşik Krallık, AB ve Genişletilmiş Avrupa 
  • Seher Sayman, Birleşik Krallık Mezunu, İK Danışmanı, Koç

Tarih: 9 Aralık 2023 Cumartesi 
Saat: 12.00 – 15.00 
Yer: Marmara Pera Hotel, İstanbul 
Kayıt: Lütfen buradaki kısa formu doldurun.
Uygunluk kriterleri: Öncelik az iş deneyimine sahip mezunlara verilecektir.
Yukarıdaki bağlantı aracılığıyla ilk kayıttan sonra Alumni UK platformuna kaydolmanız istenecektir. 

İş görüşmeleri İngilizce, geri bildirimler Türkçe olarak yapılacaktır.