FEED-In Partnership Programme
FEED-In Partnership Programme image

FEED-In Eğitim İş Birlikleri Programı, Birleşik Krallık ve Türkiye’deki meslek yüksekokulları ve üniversiteler arasında moda tasarımı ve ilgili alanlarda eğitim gören öğrencilerin girişimcilik becerilerini geliştirmek amacıyla iş birlikleri oluşturulmasını amaçlıyor. 

British Council, Birleşik Krallık ve Türkiye’de genç girişimciler ve moda tasarımı öğrencilerinin mesleki gelişimleri için eğitim kurumları ve işverenler arasında geliştirilecek iş birliği programlarına fon sağlıyor.

Türkiye’den onbir, Birleşik Krallık’tan yedi iş birliği başvurusunun yapıldığı FEED-In Eğitim İş Birlikleri Programı’nda, iki ortak proje teklifi program kapsamına alınmaya hak kazandı.

Program kapsamında fon almaya hak kazanan projeler, 2014-2015 döneminde uygulamaya geçirilecek.

 

Proje I

Ortakları: De Montfort Üniversitesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi

Proje, Türkiye ve Birleşik Krallık moda ve tekstil endüstrilerinde faaliyet gösteren kurum ve kuruluşlarla bağlantılar kurarak tecrübelerinden yararlanmayı hedefliyor. Proje ekibinin hazırladığı yarışmada, iki üniversitenin öğrencileri, belirlenecek bir moda markasına uygun bir tasarım yaratmaya çalışacak. Proje, İzmir Ticaret Odası’nın yanı sıra Ege Giyim Sanayicileri Derneği ve Ege İhracatçı Birlikleri tarafından da destekleniyor.

 

Proje II

Ortakları: Northampton Üniversitesi, İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi

Northampton Üniversitesi ve İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi, İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği’nin de katılımıyla, Birleşik Krallık’ta ve Türkiye’de deri ve ayakkabı tasarımında yenilik konulu iki atölye çalışması ve bir sempozyumu kapsayan bir proje düzenliyor.