Görselde kırmızı bir fonda, koyu kırmızı bir patlama ikonunu sarı bir şerit çerçeveliyor. İkonun içinde beyaz puntoyla WOW Women of the World Festival GLOBAL 24 yazıyor. İkonun altında sarı yatay bir şerit altında #glbal24 etiketi ve yanında sarı punto ile 27 Haziran 2020 18.---20.00 yazıyor.

Dünyada ilk kez kadınları ele alan küresel dijital festival olan WOW Global 24, Türkiye'ye ayrılan iki saatlik bir programla izleyicilerle buluştu!

Türkiye’nin yanı sıra ABD’den Birleşik Krallık’a Avustralya’dan Hindistan’a uzanan birçok ülkeden konusunda uzman kadının katılımıyla hayat bulacak WOW Global 24, 27-28 Haziran tarihlerinde dijital olarak gerçekleşti. 

İki gün boyunca thewowfoundation.com web sitesi üzerinden ücretsiz olarak izlenen WOW Global 24’te, 27 Haziran Cumartesi günü 18.00-20.00 saat aralığında ise Türkiye’den sanatçılar, kültür-sanat profesyonelleri ve toplumsal cinsiyet eşitliği alanında çalışan uzmanlar, performanstan söyleşiye filmden tiyatroya uzanan birçok içerikle dahil oldu.

Festival kapsamında Türkiye’ye ayrılan iki saatlik bölüm, Gaye Su Akyol’un açılış videosuyla başladı. Programa katkı sağlayan kurum ve kişiler; Barış İçin Müzik Orkestrası, #Susmabitsin platformu, BGST tiyatro ve Kardeş Türküler, Havle Derneği, şef Takuhi Tovmasyan, gazeteci Pınar Öğünç, Sabancı Vakfı, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR), SES Eşitlik Adalet Platformu, Hrant Dink Vakfı, Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı, İKSV, Engelli Kadın Derneği’ni temsilen klinik psikolog Beyza Ünal ve Erişilebilir Her Şey inisiyatifi oldu. Türkiye’ye ayrılan bölüm, Kalben’in Dünya Kadınları Festivali’ne özel mesajı ile son buldu. Türkiye programını izleyin.

WOW İstanbul küratörü ve British Council Sanat Direktörü Esra A. Aysun ve WOW İstanbul danışma kurulu üyeleri Asena Günal, Rümeysa Çamdereli, Özlem Ece ve Ülker Uncu’nun katkıları ve British Council Sanat Müdürü Su Başbuğu’nun yapımcılığındaki programda, Türkçe olarak gerçekleştirilen performans, konuşma, müzik, tiyatro, söyleşi, film gösterimi ve daha fazlası, İngilizce altyazıyla tüm izleyicilerin erişimine sunuldu.

Women of the World Festivali, British Council iş birliğiyle 2021'de İstanbul'da gerçekleşecek.