Fashion Future: Where Business Meets Design
Fashion Future: Where Business Meets Design image

British Council, İstanbul Bilgi Üniversitesi Moda Tasarımı Bölümü iş birliğiyle Birleşik Krallık ve Türkiye’den modaya yön verenleri  santralistanbul’da buluşturdu. “Modanın Geleceği: Tasarım İş Dünyasıyla Buluşuyor” başlıklı Birleşik Krallık – Türkiye Bilgi Ortaklığı Konferansı iki ülke moda sektörleri arasındaki bilgi paylaşımını artırmayı, yeni iş birlikleri kurmayı ve moda girişimcilerine yeni fırsatlar yaratmayı hedefleyen konferans, 9 Ocak’ta santralistanbul’da moda sektörünün eğitimcilerini ve profesyonellerini bir araya getirdi.

Konferans Tesco Kipa, Fashion Retail Academy, ITKIB, Bilgi Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Mimar Sinan Üniversitesi, İTÜ, Fashion Fringe, De Montfort University, Foxall Studio ve Graduate Fashion Week gibi kuruluşlardan konuşmacılara ev sahipliği yaptı.

Gün boyu süren oturumlarda moda eğitiminde iş ve girişimcilik becerilerinin geliştirilmesi, genç yeteneklerin belirlenmesi ve desteklenmesi, moda sektöründe marka geliştirme ve uluslararası alanda büyüme gibi konular tartışıldı.

Moda tasarımı eğitimi ve girişimcilik ile ilgileniyorsanız, bu konferans tam sizin için.

Nasıl daha fazla bilgi alabilirim?

Konferans programını ve 

konuşmacıların biyografilerini görüntüleyebilirsiniz.