Birleşik Krallık’taki eğitimlerine 2020-21 akademik yılında başlayan uluslararası öğrenciler, mezun olduktan sonra iş bulmaları için iki yıl daha ülkede kalabilecekler.

Yasa yürürlüğe girdikten sonra, lisans veya lisansüstü düzeyde eğitimlerini başarıyla tamamlayan uluslararası öğrenciler Mezun Göçmenlik Yasası’ndan faydalanabilecekler. Başvuru süreci mümkün olduğunca kolay tutulacak ve başvuranlar suç, kimlik ve güvenlik kontrollerine tabi olacaktır. Tüm başvurular ülke içinde gerçekleşip, bir ücret karşılığında yapılacaktır.

Yasadan faydalanan tüm öğrencilere daha fazla uzatamayacakları iki yıllık bir izin verilecektir. Bu süre zarfında, öğrenciler herhangi bir işte çalışabilecek veya iş arayabilecekler, ancak kamu fonlarına erişmeleri ve ikamet haklarından faydalanmaları mümkün olmayacaktır. Mezunlar ayrıca uygun bir iş bulmaları halinde kalifiye işçi olarak da çalışabilecektir.

Daha fazla bilgi için lütfen sayfanın alt kısmında bulunan Birleşik Krallık İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanmış bilgilendirme kılavuzunu indirin.

Yepyeni UKVI için IELTS hazırlık materyalleri ‘GEL IELTS Prep’e ücretsiz erişim sağlayacak özel teklifimiz: UKVI puanı için gerekli IELTS puanınıza ulaşmanıza yardımcı olmak için kişiselleştirilmiş ve akıllı destek sağlayan, sizinle ve öğrenme ihtiyaçlarınızla birlikte çalışan dört becerinin tümü için alıştırma testleri ve uygulama başvuruları içerir.

Ücretsiz alıştırma testleri ve hazırlık materyalleri: British Council ile ücretsiz çevrimiçi olarak IELTS pratiği yapın veya IELTS Akademik ve IELTS Genel Eğitimi için örnek testler içeren IELTS Alıştırma kitabının bir kopyası ile hazırlanın.

Uygun tarihler ve test lokasyonları: Dünyada birçok ülkede çok sayıda test merkezimiz mevcut. Tümü, rahatlıkla erişilebilir konumda olan ve modern imkanlara sahip 800'den fazla resmi British Council IELTS test merkezi bulunuyor.

Ücretsiz beş Test Raporu Formu: Bunları, başvurduğunuz kurumlara ücretsiz olarak gönderiyoruz (örneğin: Göçmenlik büroları, üniversiteler vb.)