Lütfen dikkat: Bu IELTS (Akademik ve Genel Eğitim) politikasıdır, UKVI iptal ve iade politikasını burada bulabilirsiniz.

IELTS sınavınızı iptal etme

IELTS sınavınızı sınav tarihinden beş hafta öncesine kadar (Kağıt kalem ile IELTS için) ve 2 hafta öncesine kadar (Bilgisayarlı IELTS için) iptal ederseniz, sınav ücreti %25 hizmet ücreti kesilerek iade edilir. 

British Council, Birleşik Krallık veya herhangi bir ilgili yargı yetkisi tarafından onaylanmamış bankalara(veya diğer finansal kuruluşlara) ödeme yapamaz. Yaptırım uygulanan bir banka ve/veya yaptırım uygulanan bir finans kuruluşundaki bir hesaba para iadesi yapılmasını talep ederseniz, yaptırımları ihlal etmeyen bir ödeme yöntemi belirlemeniz istenecektir. Alternatif bir ödeme yönteminin sağlanmaması, ilgili fonların ödenmemesiyle sonuçlanacaktır.

Geri ödemelerin işlenmesinin dört ila altı hafta sürebileceğini lütfen unutmayın.

Yukarıda belirtilenden daha az zaman kalmışsa, IELTS için geri ödeme yapılmayacaktır. Bu politikadan muafiyetler şunlardır:

  • ciddi hastalık veya tıbbi durum (hastaneye kabul veya büyük bir yaralanma gibi) 
  • yas - yakın bir aile üyesinin kaybı zorluk veya travma (suç mağduru olmak veya trafik kazasına karışmak gibi) 
  • askeri servis

IELTS (Akademik ve Genel Eğitim) sınavınızı iptal etmek için, lütfen Aday Portalına giriş yapın ve destekleyici belge/kanıt yüklemesiyle birlikte bir iptal talebi gönderin. 

Test tarihindeki hastalığı teyit eden bir tıbbi sertifika, Aday Portalı veya Para İadesi Başvuru Formu üzerinden yapılan iptal talebi ile birlikte test tarihinden itibaren üç iş günü içinde sağlanırsa, sınav ücreti %25 hizmet ücreti kesilerek iade edilir. 

Yalnızca ana dilde veya İngilizce tıbbi sertifikalar kabul edilir. İptal talebinizi Aday Portalından veya Geri Ödeme Başvuru Formu ile bir destekleyici belge/kanıt yüklemesi ile birlikte testten sonraki üçüncü iş gününe kadar almazsak, eksik olarak işaretlenir ve tüm haklarınızı kaybedersiniz. 

Adayın hasta olduğuna dair aile üyeleri tarafından yazılmış yazı ve dilekçelerin kabul edilmediğini lütfen unutmayın.

Sınav tarihi değişikliği talebi

Sınav tarihinizi kayıt yaptırdığınızdan farklı bir tarihle değiştirmeniz gerekiyorsa sınav tarihinden önceki beş hafta içinde ücretsiz olarak sınav tarihi değişikliği talebinde bulunabilirsiniz. 

Lütfen yeni sınav tarihinin ilk tarihten sonraki üç ay içinde olması gerektiğini unutmayın. Hastalık durumunda, sınav tarihinden önceki beş hafta içinde Para İadesi Talebi veya Sınav Tarihi Değişikliği Formu ile birlikte sağlık raporunun aslı beyan edilirse sınav tarihi değiştirilebilir. 

Sınav tarihiniz değiştirildikten sonra (sınavdan önce veya hastalık nedeniyle) ikinci sınav tarihinde de hastalık nedeniyle sınava katılamazsanız sınav ücreti iade edilmez veya yeni bir sınav tarihi değişikliği yapılmaz.

Dış bağlantılar