IELTS sınavınızı iptal etme

Eğer sınavınızı sınav tarihinden 5 hafta önce ertelemek veya iptal etmek isterseniz, herhangi bir kesinti olmadan para iadesi alabilir veya sınavınızı farklı bir tarihe erteleyebilirsiniz. Eğer erteleme veya iptal sınav tarihine 5 hafta kala yapılırsa, tıbbi gerekçe gösterdiğiniz takdirde %25 kesinti yapılarak ödemenizi geri alabilir veya sınavınızı erteleyebilirsiniz.

Eğer sınav günü sınava giremez ve önceden merkezimizi bilgilendirme yapmazsanız, ödemiş olduğunuz ücreti geri iade alamazsınız. Sınavdan sonraki 3 gün içerisinde doktor raporunu e-mail ile tarafımıza iletirseniz, iptal için %25 kesintili olarak geri ödeme alabilirsiniz. Türkçe veya İngilizce hazırlanmış sağlık raporlarının asılları kabul edilir. 

Lütfen para iadesi işlemlerinin dört ila altı hafta sürebileceğini unutmayın.

Sınav tarihinizi iptal etmek için lütfen Para İadesi Talebi veya Sınav Tarihi Değişikliği Formumuzu doldurup imzalayarak ielts@britishcouncil.org.tr adresine gönderin. Belgeleri aşağıdaki indirme bölümünde bulabilirsiniz.

Adayın hasta olduğuna dair aile üyeleri tarafından yazılmış yazı ve dilekçelerin kabul edilmediğini lütfen unutmayın.

Sınav tarihi değişikliği talebi

Sınav tarihinizi kayıt yaptırdığınızdan farklı bir tarihle değiştirmeniz gerekiyorsa sınav tarihinden önceki beş hafta içinde ücretsiz olarak sınav tarihi değişikliği talebinde bulunabilirsiniz. 

Lütfen yeni sınav tarihinin ilk tarihten sonraki üç ay içinde olması gerektiğini unutmayın. Hastalık durumunda, sınav tarihinden önceki beş hafta içinde Para İadesi Talebi veya Sınav Tarihi Değişikliği Formu ile birlikte sağlık raporunun aslı beyan edilirse sınav tarihi değiştirilebilir.

Sınav tarihiniz değiştirildikten sonra (sınavdan önce veya hastalık nedeniyle) ikinci sınav tarihinde de hastalık nedeniyle sınava katılamazsanız sınav ücreti iade edilmez veya yeni bir sınav tarihi değişikliği yapılmaz.