Why choose IELTS 2024

IELTS (International English Language Testing System/Uluslararası İngilizce Dil Sınavı Sistemi) dünyanın en popüler İngilizce dil testidir. Dil değerlendirmesi alanında dünyanın önde gelen bazı uzmanları tarafından geliştirilen bu sınavda okuma, yazma, dinleme ve konuşma dahil tüm İngilizce becerileriniz değerlendirilir.

Test, İngilizce konuşulan bir ortamda öğrenim görmek, çalışmak ve yaşamak için İngilizce dilini nasıl kullanacağınızı yansıtır.

Yurt dışında öğrenim görün, çalışın ve yaşayın 

IELTS 140'ı aşkın ülkede 12.000'den fazla kurum tarafından kabul edilmektedir. Bu kurumlar arasında devlet kurumları, akademik kurumlar ve yalnızca ABD'de 3.300’den fazla işveren kuruluş yer almaktadır. 

Gitmek istediğiniz yere ulaşın

Anadili İngilizce olan çoğu ülkede, iş ve üniversite giriş başvurusu yapmak için İngilizce dil becerinize ilişkin bir kanıt göstermeniz gerekir.

Ülkenizde kendinizi kanıtlayın

IELTS sınavıyla İngilizce dil becerilerinizi kanıtlamanız, kendi ülkenizde daha iyi bir iş bulmanıza veya işinizde terfi etmenize yardımcı olabilir.

Başka bir ülkeye göçmen olarak gitmek mi istiyorsunuz?

IELTS sınav sonuçlarınız göçmenlik için gereken koşulları karşılamanıza yardımcı olur. İngilizce dil sınavına girmeyi zorunlu kılan tüm göçmenlik makamları IELTS sınavını kabul eder. 

IELTS yolculuğunuzu seçin

Sınavınız için kayıt yaptırmaktan sonuçlarınızı almaya kadar, size uygun bir IELTS yolculuğu seçebilirsiniz.