IELTS One Skill Retake, image

IELTS One Skill Retake nedir ve nasıl çalışır?

IELTS One Skill Retake, sınavı baştan sonra tekrar almanıza gerek kalmadan istediğiniz sınav puanını almanıza yardımcı olmak için tasarlanmış yeni bir özelliktir. Sınav bölümlerinden birinde puanınızı artırmak istiyorsanız dört IELTS sınav bölümünden (Dinleme, Okuma, Yazma veya Konuşma) herhangi birine tekrar girebilirsiniz.

IELTS One Skill Retake, 2023 yılının son zamanlarından itibaren dünya genelinde belirli British Council sınav merkezlerinde sunuluyor olacak.

IELTS One Skill Retake'e girmenin faydaları

  • Tek bir bölüme odaklanın: İlk sınavda istediğiniz performansı gösteremediyseniz IELTS One Skill Retake size İngilizce seviyenizi göstermeniz ve sınavı tekrar baştan sona tamamlamak zorunda kalmadan bir bölümdeki puanınızı artırmanız için ikinci bir şans verir.nDört sınav bölümünün tümüne tekrar girmek yerine, sınavın yalnızca tek bir bölümüne girerek zaman ve para tasarrufu edin.
  • Bildiğiniz br sınava girin: IELTS One Skill Retake'te de format ve zamanlama normal IELTS sınavındaki gibidir. Bu da sınava zaten aşina olduğunuz anlamına gelir. Yeni bir sınava hazırlanma ve farklı çalışmalar yapma konusunda endişelenmenize gerek olmayacaktır.
  • Yeni bir Sınav Sonuç Belgesi alın: IELTS One Skill Retake puanınızı içeren yeni bir IELTS Sınav Sonuç Belgesi alacaksınız. Bu belge ayrıca ilk sınav puanlarınızı ve genel CEFR puanını içerir. Sonuçlarınız, Sınav Sonuç Belgesinde de belirtilen, girdiğiniz ilk sınav tarihinden itibaren iki yıl süreyle geçerli olacaktır.
  • İlk sınav puanlarınız aynı kalacaktır: İlk sınavınızın diğer puanlarında herhangi bir değişiklik olmayacaktır. Sonuçlarınızı aldıktan sonra ilk puanınızı kullanmayı tercih etme seçeneğiniz de vardır.

IELTS One Skill Retake için kayıt koşulları

  • Yakın zamanda bilgisayar üzerinden IELTS sınavını baştan sona tamamladıysanız bu sınava kayıt olabilirsiniz.
  • Sonuçlarınızı da IELTS One Skill Retake olanağı sunan bir sınav merkezinden almış olmanız gerekir.
  • Tam olarak aldığınız her bir IELTS testi için yalnızca bir bölüme tekrar girebilirsiniz ve One Skill Retake sınavına ilk sınavınızdan sonra en geç 60 gün içinde girmelisiniz.