British Council Türkiye, IELTS Akademik, Genel Eğitim ve Birleşik Krallık Vize ve Göçmenlik için IELTS testi (UKVI) yürütmektedir.

IELTS testine British Council ile online kayıt yaptırabilirsiniz. IELTS kaydınızı bizimle yaptığınızda resmi bir IELTS merkezinde sınava girersiniz.

Test türü Ücret Kayıt
IELTS Akademik Testi – kağıt kalem ile ve bilgisayar üzerinden 1,265 TL Kayıt ol
IELTS Genel Eğitim Testi – kağıt kalem ile ve bilgisayar üzerinden 1,265 TL Kayıt ol
Birleşik Krallık Vizesi ve Göçmenlik için IELTS 1,450 TL Kayıt ol
IELTS Yaşam Becerileri  (A1 ve B1) 1,160 TL Kayıt ol

Sınava kayıt yaptırmadan önce

  1. Elinizde geçerli bir kimlik belgesinin (Pasaport veya TC Nüfus Cüzdanı) bulunduğundan emin olun. Sınavınız için kayıt yaptırırken kimliğinizin net bir renkli fotokopisini yüklemeniz gerekecektir. Lütfen 18 yaşından küçük adayların bir sınav merkezine başvurmak için ebeveyninin veya yasal vasisinin yazılı iznini beyan etmesi gerektiğini unutmayın.
  2. Sınav formatı, soru türleri ve sınav sonuçları hakkında önemli bilgiler içeren Adaylara Yönelik Bilgiler belgemizi indirip okuyun. Lütfen IELTS sınavının 16 yaşından küçük sınav katılımcıları için önerilmediğini unutmayın.
  3. Sınav ücretini ödeyin. Sınav ücretini online kayıt sistemimiz üzerinden Kredi Kartı/Banka Kartı ile veya kayıt sonrasında EFT/Havale yoluyla ödeyebilirsiniz. Ödemenizin Açıklama Bölümü'ne lütfen şunları yazın: 
  • Adayın adı ve soyadı 
  • Sınav tarihi
  • Başvurunuzda size verilen sınav referans numarası 

Örneğin: Ali Yilmaz, 27 Kasım IELTS, TR002-24092-00010

Önemli not: Kağıt ve kalem ile ya da bilgisayar üzerinden yapılan tüm sınavlar için sınav gününüze 10 gün kalana dek ödemeyi banka transferi ile yapmanız mümkündür. 10 tam günden az süre kalan sınavlarda yalnızca kredi kartı ile ödeme yapılabilir.

IELTS sınav tarihi onayı

Kayıt işlemini tamamladıktan sonra, sınavınızın başlangıç saatini ve sınav merkezinin adresini bildiren bir onay e-postası alırsınız.

Konuşma sınavınız diğer bölümlerle aynı gün veya ana sınav gününüzden önceki veya sonraki 7 günlük bir aralık içinde farklı bir günde yapılacak şekilde planlanabilir. Sınav merkezi Konuşma Sınavı tarihi için size bir onay bilgisi gönderecektir.

Sınavınız için kayıt yaptırdıktan sonra ücretsiz online kursumuz Road to IELTS kursuna erişim kodlarınızı içeren otomatik bir e-posta alırsınız. Road to IELTS.

Kayıt yaptırdıktan sonra Test Taker Portal'a erişmek için gereken IELTS Referans Numaranız da gönderilir. Lütfen sınav için kayıt yaptırırken e-posta adresinizi doğru girdiğinizden emin olun.

Bu bölümde