Türkiye’de IELTS’e nerelerde girebilirsiniz?

Istanbul, Ankara, Izmir, Adana, Antalya, Karabük, Erzurum, Bursa, Gaziantep, Karaman, Mersin, Samsun'da bulunan IELTS test merkezlerinde IELTS testleri düzenlemektedir. IELTS testini kağıt kalem ile veya bilgisayar ile alabilirsiniz. IELTS Online’a (yalnızca IELTS Academic için geçerlidir) evinizin rahatlığında veya sabit bir internet bağlantısına sahip herhangi bir özel alanınızda girebilirsiniz.

Birleşik Krallık‘ta çalışmak, öğrenim görmek veya yaşamak ister misiniz?

Birleşik Krallık’ta çalışmak ve öğrenim görmek için ihtiyacınız olan vize başvurusunda IELTS UKVI veya IELTS Life Skills test sonuçları talep edilebilir. Hangi tip IELTS testi almanız gerektiğini, vize başvurusu yapacağınız kurumdan öğrenebilirsiniz.

IELTS sınav tarihlerini bulun

British Council, Birleşik Krallık veya herhangi bir ilgili yargı yetkisi tarafından onaylanmamış bankalardan(veya diğer finansal kuruluşlardan) yapılan ödemeleri kabul edemez. British Council olarak, yaptırım uygulanan bir bankadan ve/veya yaptırım uygulanan bir finans kuruluşundan ödeme yapıldığına dair kanıt bulduğumuzda, bu ödemeyle ilgili tüm fonları dondururuz ve ödemenin amaçlandığı hizmeti sunamayız. Bu nedenle lütfen yaptırım uygulanan bir bankadaki ve/veya yaptırım uygulanan bir finans kuruluşundaki bir hesaptan ödeme yapmadığınızdan emin olun.


Test programı / zamanlamaları

Testin Dinleme, Okuma ve Yazma bölümleriniz ara vermeden aynı gün tamamlanacaktır. Pandemi sırasında sabah ve öğleden sonra testleri gerçekleştiriyoruz. Tüm oturumlar fiziksel mesafeye dikkat edilerek yapılır. Sabah oturumları genellikle 9.00 ile 12.00 arasındadır. Öğleden sonra oturumları genellikle 13:00 ile 16:00 arasındadır. IELTS'e kağıt kalem ile girerseniz, Konuşma testiniz sınavın diğer bölümlerinden farklı bir günde, ana test gününden önce veya sonra 7 günlük bir zaman aralığında yapılacaktır. 48 saat önceden Konuşma tarihinizi onaylayan bir e-posta alacaksınız.

Konuşma test merkezinizi seçin

IELTS'e ister bilgisayar ile ister kağıt kalem ile giriyor olun, Konuşma test merkezinizi seçebilirsiniz. Pandemi nedeniyle merkezinizi değiştirmemiz gerekirse, sizi e-posta veya telefonla bilgilendireceğiz.