Moving Museums
Moving Museums

The Moving Museum

British Council, Birleşik Krallık’tan sanatçıları, küratörleri, akademisyen ve teorisyenleri Türkiye’de tanıtmak ve iki ülke arasındaki kültürel bağları güçlendirmek için çeşitli sanat kurumlarıyla işbirlikleri yapmaktadır.

Bu çerçevede, British Council, The Moving Museum’un 28 Ekim-14 Aralık 2014 tarihleri arasında Şişhane Otopark’ında açacağı İstanbul sergisine destek oluyor.

SALT Galata'da Sanat Eğitimi Paneli

British Council 22 Ekim’de SALT Galata’da yapılan “Sanat Eğitimi” paneline destek verdi. Panelin moderatörlüğünü Londra’dan yaşayan sanatçı, eğitimci ve yazar Felicity Allen üstlenirken, konuşmacılar Türkiye’den çağdaş sanatçı İnci Eviner ve Londra’dan Raven Row Çağdaş Sanat Merkezi’nin direktör yardımcısı Antony Hudek oldu. Daha fazla bilgi alın.

Jeremy Silver İnteraktif Pazarlama Zirvesi'ndeydi

Dijital endüstrinin Britanyalı öncülerinden Jeremy Silver’ı, 11 Eylül 2014’te, İstanbul’da gerçekleşen İnteraktif Pazarlama Zirvesi’nde ağırladık. Marketing Türkiye tarafından yapılan zirvede dijital pazarlamanın geleceğini şekillendiren ana düşünceler ele alındı ve global akımlar tartışılıp ortaya konuldu. Ayrıntıları öğrenin.

25. Ankara Uluslararası Film Festivali – Haziran 2014 

Richard Attenborough’un yönettiği Oh! Bu Ne Güzel Savaş (Oh! What A Lovely War) filmi British Council işbirliğiyle 25. Ankara Uluslararası Film Festivali’nde gösterildi. 1969 yapımı film, aynı sene BAFTA ödüllerinde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu, En İyi Sanat Yönetmeni, En İyi Görüntü Yönetmenliği, En İyi Kostüm Tasarım ve En İyi Özgün Müzik ödüllerini almıştı. Ankara’daki gösterimler 11 ve 13 Haziran’da Ankara Büyülü Fener salonunda yapıldı.

17. Uluslararası Ankara Caz Festivali - Mayıs 2014

Uzun yıllardır Türkiye'de sanat kurumları ve sanatçılarla yaptığı iş birlikleri ve yaratıcı projeler ile Türkiye ve İngiltere arasındaki kültürel diyalog ve güven oluşturmak için çalışan British Council bu yıl da 17. Uluslararası Ankara Jazz Festivali ile iş birliği yaptı.