Amerika’da eğitim görmek için gerekli İngilizce dil becerinizin olduğunu kanıtlamak istiyorsanız IELTS’e girin. Amerika’da 3,000’i aşkın yüksek öğretim kurumu ve programı IELTS puanını, İngilizce dil yeterliliğinin kanıtı olarak kabul ediyor. 

Amerika’nın dört bir yanındaki önde gelen kurumlar, IELTS’in İngilizce anlama, okuma, yazma ve konuşma becerilerinizi doğru bir biçimde yansıttığını kabul ediyor.

  • Amerika’nın en iyi 25 üniversitesi IELTS’e güveniyor,
  • Ivy League üniversiteleri IELTS’i kabul ediyor,
  • Uluslararası öğrenci sayısı en yüksek olan Amerika’nın en iyi üniversitelerindeki programlar IELTS’i tanıyor.

IELTS’ten alacağınız yüksek puan istediğiniz üniversitelere girmenize olanak sağlar. Size gereken IELTS puanlarını öğrenin.

Amerika'daki Üniversiteler IELTS için ne diyor?

"Bence IELTS en iyisi çünkü Kansas State Üniversitesi bu sınavı kullanıyor!"
- Kansas State Üniversitesi, Miranda Asebedo

“TOEFL’a alternative olarak IELTS’i kabul etmeye karar vermeden önce sınava şahsen girdim ve sınavın becerileri doğru bir biçimde yansıttığına şahit oldum.” 
- Columbia Üniversitesi, New York James F Minter

"2002 yılından bu yana IELTS’i kabul ediyoruz ve IELTS’in İngilizce dili yeterliliğini ölçmek için uygun bir sınav olduğuna inanıyoruz. Özellikle sınavın konuşma bölümünden çok memnunuz."
- Minnesota Üniversitesi, Dean Tsantir

"IELTS’in dünyanın her yerinden erişilebilir olması bu sınavı cazip kılıyor. Uluslararası başvuru sahiplerimizden olumlu tepkiler alıyoruz.” 
- UCLA Yüksek Lisans Kabul Sorumlusu, Daniel J. Bennett

Dış bağlantılar