Avustralya’da eğitim, iş veya göçmenlik için gerekli İngilizce dil becerinizin olduğunu kanıtlamak istiyorsanız IELTS’e girin. Avustralya’da yaklaşık 900 yüksek öğretim kurumu ve programı IELTS’i, İngilizce dil yeterliliğinin kanıtı olarak kabul ediyor. 

Avusturalya'da İş veya Eğitim

Avustralya’da üniversiteler ve kurumlar, IELTS’in İngilizce anlama, okuma, yazma ve konuşma becerilerinizi doğru bir biçimde yansıttığını kabul ediyor. IELTS sınavı İngilizce dil becerilerinin ölçülmesi alanında dünyanın önde gelen uzmanları tarafından geliştirilmiştir. 

Online arama hizmetimiz sayesinde Avustralya’da IELTS’i kabul eden tüm kurumlara ilişkin ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Study in Australia gibi kuruluşlar yoluyla, Avustralya’da eğitim görmeye ilişkin daha ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Avusturalya'da Göçmenlik

IELTS, Avustralya Göçmenlik Vizesi kapsamında göçmenlik sürecinin önemli bir parçasını teşkil eder. 

Asıl başvuru sahibinin yanı sıra başvuru sahibinin eşinin ve bakmakla yükümlü olduğu 18 yaşından büyük yetişkinlerin de bu sınava girmesi gerekir. IELTS’e kayıt olmadan önce Avustralya için IELTS’ten kaç puan almanız ve sınavın hangi türüne (Akademik veya Genel Eğitim) girmeniz gerektiğine bakınız.

Avustralya Göçmenlik ve Vatandaşlık Bakanlığı’nın İnternet sitesini ziyaret ederek göçmenlik ve öğrenci vizesi başvuru prosedürlerine ilişkin daha ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz. 

Dış bağlantılar