Grayson Perry
Grayson Perry - En İncesinden Bir Zevkle

Grayson Perry - Güncel Haber ve Etkinlikler 

Pera Müzesi, İstanbul'da 13 Mayıs-26 Temmuz arasında açık olacak Grayson Perry: Küçük Farklılıklar ve Cer Modern Ankara'da 10 Eylül-8 Kasım arasında açık olacak Grayson Perry: Küçük Farklılıkların Kibri sergileri çerçevesinde British Council yıl boyunca eş zamanlı etkinlikler düzenliyor. 
Ayrıntıları bu sayfadan takip edebilirsiniz. 

Film Programı: Tam Benlik - İngiliz Sinemasında Cinsiyet ve Kimlik - 27 Mayıs/28 Haziran

British Council desteğiyle, Pera Film, sezon kapanışını Grayson Perry: Küçük Farklılıklar sergisi kapsamında hazırladığı Tam Benlik: İngiliz Sinemasında Cinsiyet ve Kimlik programıyla yapıyor. Seçkide yer alan kurgu ve belgesel yapımlar, toplumsal cinsiyet, kimlik ve farklı öznel deneyimlerden oluşan özgün hikayeler arasında bir yolculuk sunuyor. 

Bu program kapsamındaki Pera Film gösterimleri ücretsizdir. 
Rezervasyon alınmamaktadır.

Film programı hakkında detaylı bilgi için tıklayın

Eğitim Programı: Grayson Perry - Dünden İlhamla Bugün - 16 Mayıs/12 Temmuz

Pera Eğitim, 16 Mayıs – 12 Temmuz 2015 tarihleri arasında, günümüz çağdaş sanatının en sıra dışı ve ikonik isimlerinden Grayson Perry’nin “Küçük Farklılıklar” sergisi kapsamında “Dünden İlhamla Bugün” eğitim programında 4-6 ve 7-14 yaş gruplarına yönelik çeşitli atölyeler düzenliyor.
Dünden İlhamla Bugün adlı eğitim programında çocuklar önce eğitmen eşliğinde bu özel sanatçının dünyasını keşfediyor, ardından atölyede çeşitli malzeme ve tekniklerle farklı projeler gerçekleştiriyorlar.

Eğitimler hakkında detaylı bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın

 

Eğitim Programı: Mini-Vazo - 30 Mayıs ve 11 Temmuz

Pera Eğitim, “Grayson Perry, Küçük Farklılıklar” sergisi kapsamında 15 yaş ve üzerindeki katılımcılar için "Mini-Vazo" isimli bir atölye düzenliyor. Sanatçının özgürce resminlerini yaptığı seramik vazolardan yola çıkarak oluşturulan atölyede, minyatür çini vazoların üzerine sıraltı boyalarla yapılacak vazolarda katılımcılar küçük hatıralar oluşturuyor.
Katılımcılara çalışmaları birkaç gün sonra teslim edilecek.
Eğitmen: Cansu Sakız

30 Mayıs Cumartesi 14:00-16:00
11 Temmuz Cumartesi 14:00-16:00

Eğitim hakkında detaylı bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın

Galeri Konuşması: Jackie Klein - "Halı, Zevk ve Oyuncak Ayılar: Grayson Perry'nin Dünyasını Keşfetmek" - 11 Haziran, 19.00

Sanat tarihçisi ve yazar Jacky Klein, British Council ve Pera Müzesi işbirliğiyle düzenlenen Grayson Perry "Küçük Farklılıklar" sergisi kapsamında Grayson Perry'nin sanatsal pratiğine odaklanan bir konuşma gerçekleştirecek. Sergi kataloğu için Perry'yle özel bir söyleşi de gerçekleştirmiş olan Klein, sanatçının kariyerindeki kilit işlerden bahsedecek; özellikle de din, sınıf, cinsiyet ve tüketim kültürü gibi işlerinde tekrar eden temalara odaklanacak.  

Jacky Klein bir sanat tarihçisi, yazar ve yayımcı. Sanat yayımcılığına geçmeden önce Londra'daki Tate, Barbican, Courtauld ve Hayward galerilerinde küratör olarak çalıştı. Thames & Hudson ve Phaidon Press'teki editörlük deneyiminin ardından Tate Publishing'de Yönetici Editör olarak görev alıyor. Kitapları arasında Grayson Perry'nin ilk monografisi (Thames & Hudson, 2009; gözden geçirilmiş ve genişletilmiş 2013) ve What is Contemporary Art? A Children's Guide (2012) bulunuyor. Yanı sıra radyo programları yapıyor, kısa filmler çekiyor ve modern ve çağdaş sanat üzerine dersler veriyor.

11 Haziran, 19.00
Pera Müzesi, 4. Kat
Etkinlik ücretsizdir, rezervasyon alınmamaktadır.
Konuşma dili İngilizce olup, Türkçe ardıl çeviri yapılacaktır.

Sergi Açılışı: 12 Mayıs

British Council ve Pera Müzesi işbirliğinde gerçekleşen Grayson Perry "Küçük Farklılıklar" sergisinin açılışı 12 Mayıs’ta yapıldı.
Açılıştan fotoğraflara göz atmak için tıklayın
 

Basın Toplantısı: 12 Mayıs

British Council ve Pera Müzesi işbirliğinde gerçekleşen Grayson Perry "Küçük Farklılıklar" sergisinin açılışı 12 Mayıs sabahında yapıldı.
Toplantıdan fotoğraflara göz atmak için tıklayın