Dünyanın en çok tercih edilen İngilizce dil sınavı IELTS, dünyada 10,000’den fazla kurum ve kuruluş tarafından kabul ediliyor.

Peki IELTS size hangi kapıları açıyor? Akademik ve iş hayatınızda size nasıl fırsatlar sunuyor? Sınava hazırlanmak için hangi metaryalleri kullanmak en doğru? Sınavda puanınızı yükseltmek için neler yapmak gerekiyor?

IELTS sınavına giren ve eğitim ya da iş hayatında başarı kazanmış kişilerin deneyimlerini birinci ağızdan sizlere aktarmak istedik . Bunun yanında; IELTS Hikâyelerinde her ay IELTS ile başarının kapılarını açmış bir profesyoneli konuk ediyoruz.

Hikayeler

Cem K

Havacılık sektöründe kendini geliştirmek isteyen Cem'in bilgisayar üzerinden IELTS hikayesini okuyun.

Dilara A

Dilara'nın bilgisayar üzerinden IELTS deneyimini okuyun.

Sezgi A

Pamukkale Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak çalışan Sezgi'nin bilgisayar üzerinden IELTS hikayesini ve ona hangi kapıları açtığını öğrenin.

Gülşah P.

Gülşah P, 32 yaşında Hacettepe Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi mezunu bir kütüphaneci olarak özel bir okulda çalışıyor. Yazının tamamını okuyun.

Barış Alpaslan

Barış Alpaslan, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Maliye Departmanı’nda Yardımcı Doçent Dr. titriyle akademisyenlik yapıyor. Bu blog yazısıyla Alpaslan, hem IELTS sınavının kariyerinde ve hayatında açtığı yeni kapılardan bahsediyor hem de elde ettiği tecrübeler ışığında bu sınava hazırlanan adaylarla birtakım önemli bilgiler paylaşıyor. Yazının tamamını okuyun.

 

Volkan Kar

Volkan Kar, özel bir firmada Lojistik ve Planlama Mühendisi. Kar, iş ve öğrenim hayatında kendisinin önemli kapılar açmasını sağlayan IELTS sınavı ile ilgili hikâyesini sizlerle paylaşıyor. Yazının tamamını okuyun. 

Burcu Akyol

Burcu Akyol. 39 yaşında ve eğitimci. British Council’ın düzenlediği IELTS sınavına, 2016 yılında Kanada göçmenlik başvurusu nedeniyle girdi. Burcu Akyol, IELTS sınavı ile ilgili deneyimlerini ve tavsiyelerini aktarıyor. Yazının tamamını okuyun.