Merhaba, ben Cem K., 1989 İzmir doğumluyum. Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği üzerine lisans eğitimimi aldıktan sonra denizcilik-lojistik sektöründe çalışmaya başladım ve 3 yıldır da aynı firmada İstanbul'da görev alıyorum. Ayrıca havacılık, felsefe ve fotoğrafçılık ile ilgileniyorum.

IELTS sınavına girme sebebim, havacılık sektöründe kendime geliştirmek ve bu sektörde başvurularımı gerçekleştirmek için İngilizce seviyemi belgendirmekti.  Hem sınav sonucumu daha hızlı almak, hem de sınav esnasında avantaj yaratacağını düşündüğüm için bilgisayar üzerinden IELTS sınavına girmek için başvurumu gerçekleştirdim.

Sınav ile ilgili tüm süreç ve sınav içeriği, beklentimi fazlasıyla karşıladı ve süreçten çok memnun kaldım.  Özellikle ‘Yazma’ ve ‘Dinleme’ kısımlarında, bilgisayar üzerinden sınava girmem bana zaman kazandırdı ve odaklanma şansı verdi. Bilgisayar üzerinden IELTS sınavı ile ilgili dezavantaj olarak söyleyebileceğim tek konu ise sınavların sadece hafta içi yapılıyor olması olurdu. Bu, benim gibi çalışan adaylar için uygun olmayan durumlar yaratabiliyor.

Tüm sürecin olumlu ve akıcı şekilde ilerlediğini söyleyebilirim. Kayıt süreci de sonuçlarımı almam da gayet hızlı bir şekilde ilerledi. Sınav yetkilileri de tüm süreç boyunca yardımsever bir şekilde ilgilendiler.

Bilgisayar üzerinden yapılan IELTS sınavını birçok arkadaşıma hali hazırda tavsiye ettim. Özellikle sınav içeriğinde bulunan ‘Yazma’ ve ‘Dinleme’ bölümleri için ciddi avantaj yarattığını düşünüyorum. Benim gibi yazısı standart dışı olan adaylar için daha okunaklı ve hızlı yazmak, ‘Yazma’ bölümü için ciddi avantaj yaratıyor.