Merhaba,

Ben Ahmet Kemal E. 10 yıldır kaptan olarak çalışmaktayım fakat şimdi denizcilikten havacılığa radikal bir karar alıp kariyer değişiminin ortasındayım. Tam da bu noktada IELTS sınavı ve dolaylı olarak British Council hayatımda devreye girdi. Bu yazıyla, bilgisayar üzerinden IELTS deneyimi ile ilgili kendi tecrübelerimi ve avantajlarını paylaşmak isterim. 

IELTS sınavına girmek için British Council, deneyimi, güvenilirliği ve kalitesiyle bu konuda öncü konumdadır. Hem kendi nezdimde hem de diğer insanlardan aldığım referanslar doğrultusunda, bu konuda vazgeçilmez bir kurumdur. Bilgisayar üzerinden deneyimlediğim IELTS sınavını, kendi adıma öncelikle hızlı sonuca ulaşmak ve sınavın bazı kısımlarının, bilgisayar üzerinden daha kolay takip edilebildiği için tercih ettim. ‘Yazma’ kısmında kağıtla yapılan IELTS sınavına göre, kelime sayan bir sistemin olması kişiyi rahatlatıyor ve kontrolü elinden bırakmamasına yardımcı oluyor. ‘Okuma’ ve ‘Dinleme’ kısımlarında ise daha hızlı anlayabilme, yazıyı tekrar tekrar okuyabilme şansımızın olması ve yüksek kaliteli kulaklıklardan dinleme seçeneğiyle yanlış yapma oranının hatırı sayılır şekilde düşüş göstermesi, bu sınav için önemli bir avantaj sunuyor. Bunun yanı sıra sınavın 5-7 gün içerisinde sonuçlanması, sizin amacınıza uygun kuruma hızlı sonuç ulaştırmanızı sağlıyor. 

Benim deneyimimde, bilgisayar üzerinden IELTS sınavında herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı fakat not alarak veya kağıt-kalem kullanmaya alışkın kişilere biraz yabancı gelme olasılığı bulunuyor. Bilgisayar üzerinden IELTS için randevu almak, azami 10 dakikalık bir online işlem. Ara yüze çok kolay erişilebilmekte ve her şey açıkça belirtildiğinden dolayı, işlem hızla ilerliyor. Sınav merkezi ve çalışanlar, son derece güler yüzlü ve samimiydi. Herhangi bir sorununuz olması durumunda, anlayışlı davranışlarla çözüme ulaştırıyorlar. 

Sınav sonrası, söz verildiği gibi 5 gün içerisinde sonuç açıklanıyor ve yine kolayca sonucunuza online ortamda erişebiliyorsunuz. Ertesi iş gününde ise kargo ile adresinize hard copy şeklinde sonucunuz gönderiliyor. Açıkçası randevu alırken, sınav merkezinde ve sonrasında herhangi bir olumsuz veya beklenmeyen aksilikle karşılaşmadım. Bu yönden de British Council, kalitesini gözler önüne seriyor. Bilgisayar üzerinden IELTS’i; hızlı sonuçlanması, kolay ve erişilebilir olması, kolay ara yüze sahip bir internet sitesinden randevu alınabilmesi ve sonuçlara ulaşılabilmesi ve sınav içinde sunulan ufak avantajlarından dolayı tüm adaylara öneririm. 

Umarım hayalleriniz hızlı şekilde gerçekleşir…