Global bir radyo programında yeralma şansı. 

#British Council ile Evde programımız kapsamında, Selector Radyo Yarışmasını düzenleyerek Türkiye'den müzisyenlere küresel radyo programımızda yer alma şansı yaratıyoruz.

Selector Radyo Birleşik Krallık'tan en iyi müzikleri ve yeni yetenekleri dünya çapında yaklaşık 30 ülkede yayınlayarak, her hafta İspanya'dan Çin'e müzik severleri küresel bir toplulukta bir araya getiriyor. Jamz Supernova'nın sunumu ile her hafta yayınlanan iki saatlik program, yeni ve heyecanlı olan her grup, sanatçı ya da tarzda müziğe yer veriyor.

Program sunucusu Jamz Supernova, dünyadaki dinleyicilerle iletişime geçmek ve yeni yetenekler bulmak için programa zaman zaman farklı ülkelerden parçaları da dahil ediyor. Bu yaz, Türkiye'nin de yer aldığı Doğu Avrupa ve Orta Asya'dan sanatçılara parçalarıyla uluslararası bir dinleyici kitlesine ulaşma şansı elde etmeleri için bir açık çağrı yaptık.

Yarışmaya gönderilen tüm parçalar önce uluslararası bir panel tarafından değerlendirilecek. Favori ilk on parçayı belirleyen jüri, bu parçaları halk oylamasına sunacak ve siz de uluslararası Selector radyo dinleyicileri ile birlikte kendi favorinizi online olarak oylayabileceksiniz. Aynı zamanda Selector'den Jamz Supernova da kendi favorisini seçecek. Oylama sonucunda, halk ve Jamz Supernova tarafından seçilen parçaların ikisi de Selector Radyo'da dünya çapındaki 4 milyon dinleyiciye çalınacak.

Selector Radyo yarışması zaman çizelgesi

16–30 Temmuz Parçaların teslim edilmesi için açık çağrı
31 Temmuz – 17 Ağustos Uluslararası panelimiz ve Jamz Supernova 10 parçayı belirliyor. 
18–28 Ağustos Online oylama
31 Ağustos Biri Jamz Supernova ve diğeri ise online oylama ile uluslararası dinleyeciler tarafından belirlenen iki kazananın açıklanması! 
4 Eylül  İki kazanan da Selector Radyo'da online