Global bir radyo programında yeralma şansı. 

#British Council ile Evde programımız kapsamında, Selector Radyo Yarışmasını düzenleyerek Türkiye'den müzisyenlere küresel radyo programımızda yer alma şansı yaratıyoruz.

Selector Radyo Birleşik Krallık'tan en iyi müzikleri ve yeni yetenekleri dünya çapında yaklaşık 30 ülkede yayınlayarak, her hafta İspanya'dan Çin'e müzik severleri küresel bir toplulukta bir araya getiriyor. Jamz Supernova'nın sunumu ile her hafta yayınlanan iki saatlik program, yeni ve heyecanlı olan her grup, sanatçı ya da tarzda müziğe yer veriyor.

Bu yaz Türkiye, Ukrayna, İsrail, Güney Kafkasya, Batı Balkanlar ve Orta Asya'dan sanatçıların parçalarını sunmaları ve şarkılarını, uluslararası bir dinleyici kitlesine çalma şansı elde etmeleri için bir açık çağrı düzenledik.

Yarışmaya yapılan tüm başvurular, ilk olarak uluslararası bir panel tarafından değerlendirildi. Tüm dünyadan Selector dinleyicilerinin de en sevdikleri şarkıyı oylayabilmesi için halk oylamasına sunmak üzere en beğendikleri 10 parçayı seçtiler. Aynı zamanda, Selector sunucularından Jamz Supernova da en sevdiği parçayı seçecek. Oylama sonunda, hem halk hem de Jamz tarafından seçilen parçalar, Selector Radyo'da dünya çapında 4 milyon dinleyiciye çalınacak!

Oyunuzu vermek için YouTube'da özel çalma listemizdeki favori parçalarınız için 'Beğen' i tıklamanız yeterli!

Selector Radyo yarışması zaman çizelgesi

16–30 Temmuz Parçaların teslim edilmesi için açık çağrı
31 Temmuz – 17 Ağustos Uluslararası panelimiz ve Jamz Supernova 10 parçayı belirliyor. 
18–28 Ağustos Online oylama
31 Ağustos Biri Jamz Supernova ve diğeri ise online oylama ile uluslararası dinleyeciler tarafından belirlenen iki kazananın açıklanması! 
4 Eylül  İki kazanan da Selector Radyo'da online