Maker Kütüphanesi Ağı

Maker Kütüphanesi Ağı, uluslararası alanda proje geliştiren tasarımcıları ve maker’ları bir araya getiren bir British Council projesidir.

Maker Kütüphanesi üretmek, sergilemek ve okumak için tasarlanmış bir kütüphanedir. Kütüphane, dijital bir platform aracılığıyla beceri ve kaynak paylaşımına olanak sağlar. 

Bu özel ağ sayesinde maker’lar kaynaklarını paylaşabilir, birbirlerine yeni beceriler öğretebilir, mentorlar ile ileitşime geçebilir ve hem yerel hem de uluslarasrası alanda fikir alış verişinde bulunabilirler. 

Maker Kütüphanesi Ağı konsepti, British Council işbirliğiyle Daniel Charny ve From No On ile birlikte geliştirilmiştir. 

Daha fazla bilgi edinmek ve Maker Kütüphanesi Ağı çalışmalarını takip etmek için www.makerlibrarynetwork.org  sayfasını ziyaret edebilirsiniz. 

Maker Library Türkiye’de

Türkiye’nin ilk maker kütüphanesi ‘Maker Library’, ATÖLYE İstanbul ve British Council ortaklığıyla İstanbul’a geliyor. Uluslararası Maker Library Network’ünün bir parçası olan Maker Library, İstanbul Maker Faire’de şehirle buluşacak

ATÖLYE İstanbul ve British Council bir dizi etkinlik, tartışma ve atölye çalışması düzenleyerek zanaat, üretim ve teknolojinin kesiştiği alanları farklı bakış açılarıyla irdeleyecek. Etkinikler Ekim 2015 ve Mart 2016 tarihleri arasında ATÖLYE Istanbul’un yeni adresi olan Bomontiada’da gerçekleşecek. 

Etkinlik detayları ve katılım için bu sayfayı takip edin. 

İstanbul Maker Library Mini Maker Fair’de başlıyor

Yer: Santral İstanbul
Tarih: 10 – 11 Ekim 2015
Saat: 10.00 – 18.00 
Etkinlik ücretsizdir.

Maker Kütüphanesi Ağı Maker Aktiviteleri

Yer: ATOLYE İstanbul Bomontiada
Tarih: 24 Ekim 2015
Saat: 12.00 – 16.00 
Etkinlik ücretsizdir.

Okuma Atölyesi: Çizim Yapma Makinaları

Çarsamba 25 Kasım 2015, 18.00 
ATÖLYE Istanbul, Bomontiada

Maker Library Network, kitap okuma etkinliklerinin ilkine 25 Kasım Persembe günü Karen Wilkinson ve Mike Petrich'in kitabı The Art of Thinkering (Düsünce Sanatı) ile baslıyor. Bu etkinlikteki konumuz Çizim Yapma Makinaları. Katılımcılar, Düsünce Sanatı kitabında Çizim Yapma Makinaları'nı okuyup anlatılan farklı örnekleri inceleyip ilham alacaklar ve elimizdeki malzemeleri kullanarak kendi çizim makinalarını tasarlayacaklar.