Program hakkında

Türkiye, Gürcistan ve Ukrayna’dan ikişer yayıncılık profesyoneli, Britanyalı meslektaşları ile eşleştirilerek  Eylül 2019 – Eylül 2020 arasında programlı bir araştırma gezisi kapsamında meslektaşlarının ülkesini ziyaret etme, ülkenin yayıncılık sektörü hakkında fikir edinme ve profesyonel bağlantılar kurma fırsatı yakalayacak.

Destek Fonu

Programın sonunda yayıncılar, 3,000 Sterline kadar bir destek fonu için teklif sunmaya teşvik edilecekler.. Söz konusu fon, uluslararası profesyonel bağlantılar kurmaya devam etmelerini sağlayacak.

Bu program, kuruluşlardan öte bireylere yönelik bir profesyonel gelişim imkanı sunmaktadır. Bireyler, işverenlerinin onayıyla, kendileri adına başvuruda bulunmalıdır. 

Türkiye’den, aşağıdaki özelliklere sahip yayıncılık profesyonelleri başvurabilir:

  • yayınevlerinde ve yayıncılık sektöründe 2 - 6 yıl arasında sahibi olmak,
  • herhangi bir türde, ticari kurgu veya kurgu dışı bir yayın üzerinde çalışmak.

Bu, kuruluşlara değil bireylere yönelik bir profesyonel gelişim etkinliği imkanıdır. Bireyler, işverenlerinin onayıyla, kendileri adına başvuruda bulunmalıdır. 

Nasıl başvurabilirsiniz?

Başvuru öncesinde, lütfen katılımcı profili, yayıncılık sektörü bilgileri ve SSS bölümlerini okuyunuz. Başvurunuz için aşağıdaki belgeleri iletmelisiniz:

  • Kısa bir ön yazı
  • Doldurulmuş başvuru formu
  • İşvereninizden başvuruyu desteklediğine dair mektup

Başvurular kapanmıştır. Kazananlar yakında duyurulacaktır. İlginize teşekkür ederiz.