Dünyanın en kapsayıcı LGBTQ+ (lezbiyen, gey, biseksüel, transseksüel ve queer) dijital film festivali, 21 - 31 Mart 2019 tarihlerinde beşinci kez düzenleniyor.  

British Council ve BFI Flare: Londra LGBTQ+ Film Festivali iş birliğiyle düzenlenen #FiveFilms4Freedom, 11 gün boyunca LGBTQ+ temalı beş kısa filmi online olarak ücretsiz izleme imkanı sunuyor. 

BFI Flare festivaliyle aynı tarihlere denk gelen ve bu festivalde gösterilecek filmlerden seçilerek oluşturulan program, dünyanın her yanından kariyerlerinin başındaki yapımcıların filmlerini izleyiciyle buluşturuyor.  

Filmleri aşağıdaki linklere tıklayarak izleyebilirsiniz.

2019 Filmleri

CRASHING WAVES (Birleşik Krallık)

Yönetmen: Emma Gilbertson
Yapımcı: Amir Majlessi

İşçi sınıfına mensup iki genç erkek, şehrin göbeğinde, birbirine sıkı sıkıya bağlı ve daima yargılayan bir topluluğun gözleri önünde her şeyi riske atarak insan ilişkilerinin samimiyetini ve kırılganlığını hırçın bir dans eşliğinde keşfediyorlar.

CARLITO SE VA PARA SIEMPRE/CARLITO LEAVES FOREVER (Peru/Fransa)

Yönetmen: Quentin Lazzarotto

Amazon ormanının kalbindeki bir yerli kasabasında yaşayan genç bir adam olan Carlito'nun, kasabayı terk etmeye karar verdikten sonra hayatının nasıl sonsuza kadar değiştiğini anlatan kısa, şiirsel bir film.

LADIES DAY (Birleşik Krallık)

Yönetmen: Abena Taylor-Smith
Yapımcı: Loran Dunn

Genç, siyahi bir lezbiyen olan Amma, Karayipler kökenli bir kuaförde kahkaha, dedikodu, parıltı ve eğlenceyle dolu bir gün geçiriyor - peki ama günlük homofobi ile nasıl başa çıkacak?

EG/I (İzlanda)

Senarist/Yönetmen: Vala Omarsdottir
Senarist/Yönetmen: Hallfridur Thora Tryggvadottir
Ortak Yaratıcı: Ugla Stefanía Kristjönudóttir Jónsdóttir

Küçük bir kasabada yaşayan genç bir trans bireyin kendi olma özgürlüğünü arayışı içerisinde şehre yaptığı bir yolculuk.

A NORMAL GIRL (ABD)

İnsanların yüzde 1.5'i, tipik kadın veya erkek tanımlarına uymayan bir anatomi ile doğuyor. Doktorlar için interseks bebeklerin üreme bölgelerinde ameliyat yapmak oldukça yaygın bir uygulamadır - her ne kadar korkunç sonuçlar verebilse de. A Normal Girl, interseks bir aktivist olan Pidgeon Pagonis'in hikayesi aracılığıyla interseks insanların bilinmeyen mücadelelerini gün ışığına çıkarıyor.

Twitter'da bize katılın: #FiveFilms4Freedom  

#FiveFilms4Freedom, bu yıl Web'in icadının 30. yılını hayatımızdaki büyük etkilerine odaklanarak kutladığımız Anyone//Anywhere'in de bir parçası.

Dış bağlantılar