Bilgisayar üzerinden IELTS nedir?

IELTS testine girmenizi daha kolay hale getirdik. Şimdi testi bir bilgisayardan alabilirsiniz. Bilgisayar üzerinden IELTS ile Dinleme, Okuma ve Yazma bölümleri bir bilgisayar ile yapılır. Konuşma bölümü, konuşma becerilerinizi değerlendirmenin en etkili yolu olduğuna inandığımız, eğitimli bir IELTS sınav görevlisi ile yüz yüze yapılmaktadır.

Testin formatını ve avantajlarını öğrenmek için lütfen bilgisayar üzerinden IELTS sayfamızı ziyaret edin.

Bilgisayar üzerinden IELTS deneme testi videoları

Bilgisayar üzerinden IELTS testi için özel olarak hazırlanmış, Dinleme, Okuma ve Yazma bölümlerinin bilgisayarda nasıl göründüğünü anlamanıza ve size farklı işlevleri göstermeye yardımcı olacak bir dizi video oluşturduk. Test gününüzde kendinizden emin ve hazır hissetmeniz için tüm videoları izlediğinizden emin olun.

Bilgisayar üzerinden IELTS'e nasıl hazırlanmalısınız?

Bilgisayar üzerinden IELTS'e hazırlanmanıza yardımcı olmak için, ücretsiz olarak kullanabileceğiniz online hazırlık materyallerimizin bir listesini hazırladık. Bu liste,farklı test bölümlerine hazırlanmanıza yardımcı olacak ve sonunda online bir deneme testi ile bilginizi ölçebileceksiniz.

Dinleme, Okuma ve Yazma için hazırlık testleri

İlk olarak, Take IELTS web sitemize gidin ve Dinleme, Okuma ve Yazma bölümlerimize odaklanan uygulama testlerimizi deneyin. Hem IELTS Genel Eğitim hem de Akademik için uygulama testleri bulacaksınız.

Bilgisayar üzerinden IELTS simülatorünü deneyin

Hazırlık testlerini bitirdikten sonra, ğartnerimiz Clarity tarafından geliştirilen  bilgisayar üzerinden IELTS simülatorünü deneyebilirsiniz.

IELTS Akademik ya da IELTS Genel Eğitim sayfalarından birine tıklayın, hangi bölüm için hazırlanmak istediğinizi seçin ve ilk hazırlık seti ile hazırlanmaya başlayın.

Eğer materyallere ulaşmakta güçlük yaşıyorsanız, aşağıda görsel bir rehber hazırladık.

Bu görselde, Clarity platformundaki test bölümlerine ait ücretsiz hazırlık materyallerine erişmek için yönergeler bulunuyor.

Sayfadayken video testlerine ve önceki test katılımcılarının tavsiyelerine de göz atabilirsiniz. İhtiyacınız olan puanı elde etmek için her bölümde ne kadar iyi yapmanız gerektiğini daha iyi anlamak için IELTS puan simülatörü özelliğini de kullanmanızı öneririz.

Tete British Council ile kaydolursanız, sitede ücretsiz olarak bir çok yeni içeriğe ulaşma imkanı sağlayacaksınız!

Ücretsiz deneme testimize girin

Teste hazır olduğunuzdan emin olduğunuzda, bilgisayar üzerinden IELTS deneme testimizi deneyebilirsiniz. Deneme testi, alacağınız gerçek testin formatı ve test türleriyle tamamen eşleşir, bu yüzden test gününüzde kendinizi hazır ve rahat hissetmeniz için bu deneme testine girmenizi öneririz.

Testin Dinleme, Okuma ve Yazma bölümlerini kapsadığını ve yaklaşık iki buçuk saat sürdüğünü unutmayın. Hem IELTS Genel Eğitim hem de Akademik testine girmeyi seçebilirsiniz.