Uluslararası Edebiyat Buluşması (ILS), çağdaş İngiliz Edebiyatı üzerine online bir buluşmadır. 17 Ekim 2016 tarihinde başlayacak olan ILS, uluslararası edebiyat profesyonellerinin online olarak bir araya gelerek görüşlerini paylaştıkları ve işbirliği yaptıkları etkileşimli bir platformdur.

Bu yeni online alanda en heyecan verici ve yetenekli Britanyalı yazarların 80’i ile en yenilikçi İngiliz edebiyat kuruluşlarından 25’i yer alacak ve uluslararası edebiyat sektöründe faaliyet gösteren profesyoneller, yaratıcılar, yayıncılar, temsilciler, çevirmenler ve yapımcılar ile bağlantı kurabilecek. Bu alan ayrıca, çağdaş İngiliz Edebiyatını izlemek, okumak ve bu konuda daha fazla bilgi edinmek isteyen sanatseverlere de hitap edecek.

Buluşma kapsamında; edebiyat sektöründe uluslararası yaratıcılık alanında konuşmalar ve performanslar, sanal atölyeler, panel tartışmaları, podcastler ve başyazılardan oluşan 10 aylık bir online etkinlik programı düzenlenecek. Program, ilk 40 yazarın ve 25 kuruluşun duyurulmasıyla, 17 Ekim 2016 tarihinde başlayacak. Bunu, Pat BarkerLiz BerryMalorie BlackmanSebastian FaulksJackie KayMichael Morpurgo ve Benjamin Zephaniah ile gerçekleştirilecek bir dizi etkinlik izleyecek.

Buluşmaya katılarak edebiyat profesyonellerinden güncel bilgiler alabilir, özel içeriklere erişebilir ve ilgi alanlarınızdaki programlara delege olarak katılabilmek için kayıt yaptırabilirsiniz. ILS web sitesini hemen ziyaret edin.

ILS’nin küratörlüğünü British Council’ın desteğiyle Norwich Yazarlar Merkezi (Writers’ Centre Norwich) üstleniyor.

#LitShowcase