Birleşik Krallık'ta alacağınız eğitim, dünyanın neresine giderseniz gidin size kapılar açar. Yeni işverenleri etkilemek isteyen mezunlar için, kariyerlerinin başında önce çıkmalarını sağlayacak ve ilerleyen yıllardaki potansiyellerini arttıracak beceriler geliştirmek için Birleşik Krallık'tan daha iyi bir yer yoktur.

Ufkunuzu genişletin

Birleşik Krallık'ta yaşamak, birçok öğrenci için hayat değiştiren bir deneyimdir. Her  köşede sizi bekleyen sayısız kaynak, beceri ve ufkunuzu açan  meydan okumalar sayesinde, hem kişiliğinizi hem de profesyonel niteliklerinizi geliştirecek tüm fırsatları elinizin altında bulacaksınız.

İşverenlerin istediği becerilere sahip olun  

Üniversite mezunlarını işe alan işverenleri kapsayan Küresel QS Araştırması, Birleşik Krallık'tan alınan diplomaların dünya çapında yüksek bir itibara sahip olduğunu her seferinde göstermektedir. Birleşik Krallık üniversiteleri, QS işveren itibarı sıralamasında en üst sıralarda yer almaktadır.

Üniversite ile iş dünyası arasındaki iş birliği anlamında dünyanın ilk beş ülkesi arasında yer alan Birleşik Krallık'ta, gerçek hayata atılmanızı sağlamak üzere tasarlanmış uygulamalı iş yerleştirme programlarına katılabilirsiniz. Gönüllü çalışma fırsatlarının, staj imkânlarının ve üniversite topluluklarının sunduğu deneyim sayesinde, üniversiteden rekabet üstünlüğüne sahip bir şekilde mezun olacağınızdan emin olabilirsiniz.

Gerçek bir iletişimci olun

Birleşik Krallık genelinde yüzlerce dil konuşulsa da içinde bulunduğunuz çevrede en çok İngilizceye maruz kalacaksınız. Dünyanın en yaygın dillerinden birini gündelik hayatın içinde kullanmak, buraya ayak uydurmanızı kolaylaştıracak ve üniversite hayatınız boyunca İngilizce becerilerinizi doğal olarak geliştirecektir. Böylece insanların üzerinde etki bırakmanızı sağlayacak iletişim becerilerine sahip, kendine güvenen bir birey olarak mezun olacaksınız. 

Başarılı isimlerin adımlarını takip edin

Birleşik Krallık, tarihin gördüğü en önemli zihinlerin birçoğunun tercihi olmuştur.. Her dört dünya liderinden biri Birleşik Krallık'ta eğitim görmüştür. British Council'ın 2015'te yaptığı araştırmaya göre, kendi ülkelerinin dışında eğitim gören Nobel ödüllü isimlerin yüzde 38'i Birleşik Krallık'ı tercih etmiştir. Dolayısıyla büyük işler başarmanın hayalini kuruyorsanız, Birleşik Krallık'ın sizin için doğru seçim olduğundan emin olabilirsiniz.