Birleşik Krallık, bilim ve araştırma alanında küresel bir güç merkezidir. Küresel keşifler ve gelişmekte olan teknolojiler bakımından en ileri noktada bulunan üniversitelerimiz sayesinde, öğrencilerimiz dünya çapında büyük talep gören içgörü ve deneyime sahip bir şekilde mezun olur. 

Küresel keşiflerde öncü

Yeni keşiflerin muhteşem mirası üzerinde yükselen Birleşik Krallık üniversiteleri, araştırma konusundaki kararlılıkları sayesinde küresel çapta itibar görmeye devam ediyor. Bilim ve araştırma alanında dünya ikincisi olan Birleşik Krallık'taki araştırmaların yüzde 54'ü, alanında dünya lideri olarak kabul edilmektedir. Bu oran, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Almanya, Japonya ve Brezilya'nın üzerindedir. 

Bilimsel makalelerde referans gösterilen araştırmalarımızın sayısının diğer tüm ülkelerinkinden daha fazla olması sayesinde, çalışmak istedikleri alanlardaki en yeni ilerlemelerden yararlanacaklarından emin olmak isteyen lisansüstü ve diğer uluslararası öğrencilerin ilk tercihi olmaya devam ediyoruz.

Parlak zihinlere sahip öğretmenlerle bir arada olun

Başarılı araştırmalarımızın arkasında, bazıları alanlarının en iyisi olan parlak düşünürler var. Üstelik onlarla farklı düzeylerde ilişki kurma imkânına sahip olacaksınız.

Lisansüstü öğrencilerimizden aldığımız geri bildirimler, bu parlak zihinlerin destekleyici ve ilham verici öğretmenlik tarzının etkisini ortaya koyuyor. Uluslararası lisansüstü öğrencilerimizin yüzde 93'ü Birleşik Krallık'taki öğretim kalitesinin yüksek standartlarda olduğunu söylüyor.

Son teknolojiden yararlanın

Birleşik Krallık üniversitelerinde, yeteneklerinizi en son teknoloji ile ilerletebilirsiniz. Farklı alanlarda kullanılmaya hazır en gelişmiş kapsamlı ekipman ve en ileri bilgisayar teknolojileri  sayesinde, dünyanın en çok yönlü ortamlarından birinde kendi araştırmanızı gerçekleştirebilirsiniz.

Ayakları yere basan araştırmalar

İş dünyasıyla iş birliği anlamında dünyanın en itibarlı ortamlarından birine sahip olan Birleşik Krallık'ta, akademik teorilerin geçerliliği ve etkisi, gerçek dünyada uygulamaya geçirilerek titizlikle test edilir. Ayrıca, dünyayı tam anlamıyla değiştiren keşifler yapma konusunda köklü bir geleneğe sahibiz. Ülkeleri dışında eğitim alan Nobel ödüllü araştırmacıların 38'i eğitim için Birleşik Krallık'ı tercih etmiştir.