Verdiğimiz eğitimi farklı kılan nedir?

Birleşik Krallık başarılı ve çok yönlü mezunlar vermesi ile bilinmektedir. Bunun altında yatan nedenlerden birisi de yenilikçi eğitim yöntemlerimiz. Öğretim biçimimizin farklı olduğunu söylerken çok ciddiyiz. Birleşik Krallık geleneksel yöntemleri geliştirip üstüne eklemeler yaparak öğretimde çığır açan yaklaşımlar açısından zengin bir geçmişe sahiptir ve öğrenciler de bu şekilde eğitimlerinden ve kendilerinden çok daha fazla şey kazanma fırsatı bulurlar.

Bu yenilikçi yöntemlerden bir tanesi probleme dayalı öğrenmedir (bazen sorguya dayalı öğrenme olarak da anılmaktadır). Bu yöntem dâhilinde, tıpkı gelecekteki kariyerinizde rastlayacağınız gibi, gerçek yaşamdan problemleri çözmeniz istenir. Bu tip öğrenme genellikle sizi temsili veya gerçek ortamlara götüren saha gezileri ve deneyimler ile birleştirilir. Bu yöntemler sayesinde teoride öğrendiğinizi pratiğe dökme, diğerleriyle işbirliği yapma ve çoğunlukla zaman baskısı altında öğreniminize ivme kazandırma fırsatı bularak, mezun olduğunuzda rakiplerinize karşı önemli derecede avantaj elde etmiş olursunuz.

Probleme dayalı öğrenmenin yanında, grup seminerleri ve birebir özel dersler ile birlikte sunulan geleneksel, teoriye dayalı dersler vardır. Bu şekilde tartışmalara katılarak analitik ve iletişim becerilerinizi geliştirebilirsiniz. Derslerin büyük çoğunluğu aynı zamanda bağımsız çalışmalara da önemli düzeyde zaman ayırarak kendi başınıza araştırma yapma becerilerinizi ilerletmeyi ve teslim tarihlerine kendinizi hazırlamayı, dolayısıyla bağımsız bir düşünür haline gelmeyi size öğretir. 

Teknoloji ile öğretim

Öğretimlerine teknolojiyi entegre eden Birleşik Krallık üniversitelerinin sayısı da her geçen gün artmaktadır. Burada siz de dünyanın en gelişmiş tesislerinden bazıları ile zihninizi besleyebilirsiniz. Söz konusu teknoloji e-öğrenmeden indirilebilir ders videolarına, interaktif ekran kullanımından bazı bölümlerde kullanılan teknoloji harikası laboratuvarlara kadar çeşitli biçimlerde karşınıza çıkabilir. İster öğrenmek veya deneyimlemek, ister yalnızca kendinizi kitaplara gömmek için olsun, üniversitelerimiz sizi motive edecek ve size ilham verecek biçimde tasarlanan pırıl pırıl ve modern ortamlara yatırım yapmaktadır. 

En parlak zihinlerden öğrenin

Öğretimi hayata geçiren tabii ki öğretmenlerimizdir. Sizler de çok çeşitli ve farklı özgeçmişlere sahip, gerçekten ilham verecek nitelikte bireylerle birlikte çalışıyor olacaksınız. Her birinin özgün tutkuları, özgün sektör deneyimleri ve konunuza özgün yaklaşımları olacaktır. Eğitiminiz süresince birebir dersler sayesinde öğretmenlerinizle ilişkilerinizi geliştirebilir, hatta onların sektördeki kontakları ile bağlantıya bile geçebilirsiniz. Sonuçta alanınızın lideri olmak için bir liderden eğitim almaktan daha iyi bir yol olabilir mi?

Dil becerilerinizi geliştirin

Hangi bölümde olursanız olun, başarılı olmak için dil ve iletişim temel bileşenleriniz olacaktır. Birleşik Krallık’taki ilk gününüzden itibaren Medikal İngilizce gibi kapsamlı profesyonel terminoloji bilgilerinizi ilerletme fırsatları ile dil becerilerinizi de geliştireceksiniz. Böylelikle ister derste olun, ister kafeteryada arkadaşlarınızla sohbet edin, İngiliz dilinin merkezinde her gün dil becerileriniz ilerliyor olacak.

Çeşitli değerlendirmeler sayesinde ilerlemelerinizi bir çizelge halinde de görebileceksiniz. Yazılı ve sözlü sınavlardan proje çalışmaları ve tezlere kadar uygulamakta olduğumuz değerlendirme yöntemleri programı, öğrencinin güçlü yanlarını derinlemesine anlamak ve mümkün olduğunca çok beceri ile buradan ayrıldığınızdan emin olmak için tasarlanmıştır.

Daha fazla kaynak için Learn English web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Eleştirel düşünmeyi öğrenerek mezun olun

En önemlisi de söz konusu yenilikçi öğretim yöntemlerimizin, eleştirel düşünme kabiliyetlerinizi destekleyeceği gerçeğidir. Söz konusu beceri hem öğreniminizde hem de gelecekteki iş hayatınızda temel önem arz eder. Problemleri sorgulayabilmek, ön yargılara meydan okumak, eksiklikleri tespit edebilmek ve esnek, yaratıcı çözümler bulmak sizi diğerlerinden farklı kılacak ve kişisel gelişiminizi de şekillendirecektir.

Analitik problem çözümü ve gerçek dünya bağlamlarını kuvvetle odağımızda tuttuğumuz için, derslerimiz de size dünyanın dört bir yanındaki işverenlerin aradığı bir özellik olan temel eleştirel düşünce becerilerini kazandıracaktır.