Birleşik Krallık'ın akademik itibarı tüm dünyada geçerlidir. Yüzlerce yıllık bir miras üzerinde yükselen eğitim anlayışımız, uluslararası listelerin daima en üst sıralarında yer alan  üniversitelerimizin geliştirdiği en ileri öğrenme teorilerini uygular.

Dünyanın önde gelen üniversiteleri

Birleşik Krallık üniversiteleri, ilk zamanlardan beri dünya sıralamasında en üst sıralarda yer almıştır. En iyi on üniversite arasında üç Birleşik Krallık üniversitesinin bulunduğu 2018 Times Yüksek Öğretim Dünya Sıralaması'nda, Oxford ve Cambridge üniversiteleri ilk iki sırada yer almıştır. İlk 50'de yer alan yedi ve ilk 200'de yer alan 32 üniversitemizle bu yüksek kalite standardını ülke genelinde bulabilirsiniz. 

Devlet garantili kalite standardı

Birleşik Krallık'ta bulunan 162 yüksek eğitim kurumu, devletin ödün vermez standartlarına tabidir. Bu sayede, mevcut olan en iyi öğretimden, destekten ve kaynaklardan yararlanacağınızdan emin olabilirsiniz.

Diploma verme yeterliliğine sahip olan üniversite ve yüksekokulların yer aldığı "kabul edilen kurumlar"ın tam listesi her yıl yayınlanır. Bu sayede öğrenciler, ülkenin dört bir yanında eğitim imkânı sunan kurumların kalitesini karşılaştırmalı olarak kolayca görebilir ve diplomalarının başka ülkelerde itibar göreceğinden emin olabilir.

Register of Regulated Qualifications (Düzenlenmiş Yetkinlikler Sicili); İngiltere (Ofqual), Galler (Galler Hükümeti) ve Kuzey İrlanda'da (Mesleki yeterlikler için Ofqual ve diğer bütün yeterlikler için CCEA Akreditasyonu) bulunan Recognised Awarding Organisations (Diploma Veren Tescilli Kurumlar) ile ilgili ayrıntıları içerir. İskoçya'da geçerli yetkinlikler için lütfen Scottish Credit and Qualifications Framework'un (İskoçya Krediler ve Yetkinlikler Çerçevesi) internet sitesini ziyaret edin.

Dünyanın önde gelen araştırmaları

Birleşik Krallık'taki yüksek eğitim kalitesinin sürekliliği, bizi uluslararası öğrencilerin ilk tercihi hâline getirmiş ve küresel araştırmalar konusunda daima ön sıralarda olmamızı sağlamıştır.

Bilim ve araştırma alanında dünya ikincisi olan Birleşik Krallık'taki araştırmaların yüzde 54'ü, alanında dünya lideridir. Alan ağırlıklı referans etkimiz; Birleşik Devletler, Kanada, Almanya, Japonya ve Brezilya'dan daha yüksektir. Dolayısıyla burada, alanının en iyi zihinleriyle birlikte çalıştığınızdan ve dünyanın en iyi teknolojilerini kullandığınızdan emin olabilirsiniz.