turuncu bilezikli iki el gri ve mavi tonlarında yuvarlak şekilde bir kumaş tutuyor

Fashion Open Studio Hakkında

Fashion Open Studio, Fashion Revolution'ın 2017'de başlattığı bir girişimdir. Modanın arka planındaki insanları ve süreçleri kutlamayı amaçlayan bir etkinlik serisidir. Tüketiciler ve yaratıcılar arasında yankı uyandıran basit, özgün anlatımlar ile sektör şeffaflığını ve uzun ömürlülüğü teşvik etmek için gelişmekte olan tasarımcılar, köklü öncüler ve sektörde yer alan büyük oyuncularla birlikte çalışmaktadır. Program, hem dijital hem de fiziksel mekanlarda çevrimdışı olarak gerçekleşir.

Proje Hakkında

Fashion Open Studio ve British Council, Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı COP26'nın temaları çerçevesinde dokuz uluslararası tasarımcı ile bir dizi stüdyo etkinliği ve atölye çalışması gerçekleşmiştir. Eylül 2021'de Londra Tasarım Festivali sırasında V&A'daki Dijital Tasarım Hafta Sonu'nda lansmanı yapılan etkinlikte dijital olarak atölyelerini açacak olan dünyanın dört bir yanından seçilen dokuz tasarımcı, modanın çevresel etkisine yaratıcı yanıtlarını, ‘Adaptasyon ve Dayanıklılık’ ve ‘Doğa’ temaları üzerinden paylaşmıştır. Dijital etkinlik serisi, British Council'ın ‘The Climate Connection’ programı kapsamında 25 Eylül - 12 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilmiştir. Etkinlik serisi, COP26 (1-12 Kasım) sırasında Glasgow'da halka ve COP26 katılımcılarına açık stüdyo etkinlikleriyle bizzat etkileşim kurma fırsatı sunmuştur.

Dijital Etkinlikler ve Platform

Türkiye’den malzeme odaklı tasarımlar sunmaya odaklanan sürdürülebilir moda markası Huner, 30 Eylül 2021 tarihinde stüdyo turu ve Huner çantasının oluşumuna dair dijital bir etkinlik düzenledi. Etkinlikte, çantanın Huner'in İstanbul stüdyosunda yapımını gösteren canlı ve önceden filme alınmış içeriği birleştirerek sunuldu.

Dijital etkinlik, Huner'in materyalleri nasıl tedarik ettiğini ve kendi üretim süreçlerinden kalanlar da dahil olmak üzere, elde ettikleri her yelken bezi parçasını kullanma arayışlarını keşfetti.

Stüdyo ziyareti etkinliğini izlemek için lütfen burayı ziyaret edin.

 

fotoğrafta arkasındayeşillikler olan, sol tarafa bakan bir kadın var. Kadın beyaz bir gömlek ve pantolon giyiyor. Kırmızı ve beyaz renklerinde kolye takıyor. Omzuna asılı olan üç renkl bir çantası var.