Birleşik Krallık, 1-12 Kasım 2021 tarihleri arasında İskoçya'nın Glasgow kentinde düzenlenecek olan 26'ncı Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı'na (COP26) ev sahipliği yapacak. Dünyanın dört bir yanından devlet başkanları, iklim uzmanları, kampanya sorumluları da dâhil olmak üzere 30 binden fazla delege zirvede bir araya gelerek iklim değişikliğiyle mücadelede koordineli adımlaratma konusunda bir anlaşmaya varacak.

British Council, COP26 zirvesi öncesinde ve sonrasında, özellikle 11 ile 35 yaş arası gençlere odaklanarak, dünya genelinde insanları bir araya getirmek amacıyla gençlik, politika ve kamu katılımı bileşenleri altında 'The Climate Connection' adlı yenilikçi bir küresel  program başlatıyor. 

İklim değişikliğiyle ilgili ortak sorunlara çözümler bulmak için tüm dünyadan liderler, kurumlar, gençler ve topluluklarla birlikte çalışacağız. Sanat, eğitim, bilim ve İngilizce dili alanında işbirliği, diyalog ve eylem fırsatları yaratmak suretiyle COP26 zirvesinin başarısını ve mirasını desteklemeyi amaçlıyoruz.

Küresel iklim sohbetleri, sanat ve bilim alanlarında sergiler, üniversite bursları, fon sağlama, araştırma, eğitim fırsatları ve daha fazlasıyla 'The Climate Connection'da herkes için bir şeyler var.

Bağlantı kurmak ve fark yaratmak için katılın. #TheClimateConnection

Türkiye'de program kapsamında yer alacağımız projeler hakkında sayfalarımızda daha fazla bilgi bulabileceksiniz.

Programın tamamı hakkında daha fazla bilgi için: seda.mumcu@britishcouncil.org.tr