Birleşik Krallık, 1-12 Kasım 2021 tarihleri arasında İskoçya'nın Glasgow kentinde düzenlenecek olan 26'ncı Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı'na (COP26) ev sahipliği yapacak. Dünyanın dört bir yanından devlet başkanları, iklim uzmanları, kampanya sorumluları da dâhil olmak üzere 30 binden fazla delege zirvede bir araya gelerek iklim değişikliğiyle mücadelede koordineli adımlaratma konusunda bir anlaşmaya varacak.

British Council, COP26 zirvesi öncesinde ve sonrasında, özellikle 11 ile 35 yaş arası gençlere odaklanarak, dünya genelinde insanları bir araya getirmek amacıyla gençlik, politika ve kamu katılımı bileşenleri altında 'The Climate Connection' adlı yenilikçi bir küresel  program başlatıyor. 

İklim değişikliğiyle ilgili ortak sorunlara çözümler bulmak için tüm dünyadan liderler, kurumlar, gençler ve topluluklarla birlikte çalışacağız. Sanat, eğitim, bilim ve İngilizce dili alanında işbirliği, diyalog ve eylem fırsatları yaratmak suretiyle COP26 zirvesinin başarısını ve mirasını desteklemeyi amaçlıyoruz.

Küresel iklim sohbetleri, sanat ve bilim alanlarında sergiler, üniversite bursları, fon sağlama, araştırma, eğitim fırsatları ve daha fazlasıyla 'The Climate Connection'da herkes için bir şeyler var.

Bağlantı kurmak ve fark yaratmak için katılın. #TheClimateConnection

Türkiye'de program kapsamında yer alacağımız projeler hakkında sayfalarımızda daha fazla bilgi bulabileceksiniz.

Programın tamamı hakkında daha fazla bilgi için: climate.connection@britishcouncil.org.tr

Fashion Open Studio

‘The Climate Connection’ programının bir parçası olarak, British Council ve Fashion Revolution, Fashion Open Studio'yu düzenliyor.

Fashion Open Studio Hakkında

Fashion Open Studio, Fashion Revolution'ın 2017'de başlattığı bir girişimidir. Modanın arka planındaki insanları ve süreçleri kutlamayı amaçlayan bir etkinlik serisidir. Tüketiciler ve yaratıcılar arasında yankı uyandıran basit, özgün anlatımlar ile sektör şeffaflığını ve uzun ömürlülüğü teşvik etmek için gelişmekte olan tasarımcılar, köklü öncüler ve sektörde yer alan büyük oyuncularla birlikte çalışmaktadır. Program, hem dijital hem de fiziksel mekanlarda çevrimdışı olarak gerçekleşir.

Proje Hakkında

Bu proje, COP26 temalarının etrafında seri halinde on uluslararası Fashion Open Studio dijital etkinliği sunacak. Dünyanın dört bir yanından katılan dokuz tasarımcı, modanın çevresel etkisine yaratıcı yanıtlarını sergilemek için stüdyolarını sanal olarak açacak. Etkinlik serisi, izleyicilere her tasarımcının çalışmalarının arkasında yer alan süreçleri, uygulamaları, teknikleri ve fikirleri keşfetme fırsatı sunan ve tek bir merkeze bağlı olmayan bir moda sahnesi görevi görecek.

British Council ve Fashion Open Studio

Fashion Revolution, 2017'den beri British Council ile beraber bir dizi proje ve politika diyaloğu içeren girişimler, profesyonel beceri araç setleri ve bir dizi eğitim etkinliği, global çalışma inzivaları ve yaratıcı komisyon projeleri dahil olmak üzere, sanatçılar ve kreatif alanda çalışanların da dahil olduğu bir ortaklık kurmuştur. COP26 için olan ortaklığımız, Fashion Open Studio'ya odaklanacak ve dünyanın dört bir yanından endüstrinin statükosuna meydan okuyan ve moda endüstrisinin zararlı çevresel etkilerine çözümler üreten tasarımcıların çalışmalarını vurgulayacak.

Daha fazla bilgi için burayı takip edin.