Üzerinde koyu gri kapşonlu bir hırka olan, 30'lu yaşlarında kumral tene sahip genç bir erkek oturuyor. Geniş kare pencereli ve ahşap mimariye sahip atölye görünümlü bir ortamda, önünde açık olan laptop ekranına bakıyor. Kamera, bize göre sağ tarafta kalan kırmızı bir sütunu kareye dahil etmiş.
Date
Perşembe 26 Mart 2020 - 00:00 - Cuma 01 Mayıs 2020 - 00:00

Haftanın önerisi - The English Channel

Tıklayın. İzleyin. Öğrenin.

İnteraktif videolar aracılığıyla İngilizce öğrenmenize ve kariyer becerileri geliştirmenize yardımcı olan ücretsiz çevrimiçi platformumuz The English Channel ile tanışın!  

Platformda, Birleşik Krallık günümüz sanat içeriğinden oluşan interaktif İngilizce öğrenme aktiviteleri yer alıyor. Film, müzik ve yaşam tarzı üzerine videolarla İngilizce becerilerinizi geliştirmek için pratik yapabilirsiniz. 

Haftanın videosu

Study UK Araştırma Önerisi Yazımı Webinarı

Birleşik Krallık'ta Yüksek Lisans ve doktora programlarına kabul alma şansınızı arttırmak için başarılı bir araştırma önerisi yazmanın ipuçlarını öğrenin. Videoyu buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.

Sizden Hikayeler 

Uğur’un, başarılı bir hekim olmak için ona Birleşik Krallık’ın kapılarını açan IELTS testiyle ilgili hikayesini okumak ister misiniz? 

Kaçırmamanız gerekenler!

1- Online öğretim - teknoloji bozulursa yapılacaklar ve ders yapısı

Tüm İngilizce öğretmenlerini, 27 Mart Cuma günü, online öğretim ipuçları hakkındaki web seminerimize bekliyoruz. Bu seminer aşağıdaki konuları kapsayacak: 

  • Teknoloji başarısız olursa ve dersin bir kısmını başka bir yere aktarmanız gerekirse ne yapmalısınız?
  • Ders yapısı ve ödev tipleri

Buraya tıklayarak kayıt olun.

2- Haftanın ücretsiz kursu

İngilizce öğreniyor ve Britanya kültürünü merak ediyorsanız bu kurs tam size göre! Hemen kayıt olun. 

Kursta, küresel bir dil olarak İngilizce, çevre, girişimcilik ve edebiyat gibi farklı bir konuları sunmak için kısa videolar kullanacaktır.

Daha önce okumuş muydunuz?

Türkiye'de Sosyal Girişimlerin Durumu

Türkiye’den bir konsorsiyum ve İngiltere’den Social Enterprise UK işbirliği ile Türkiye'deki sosyal girişimlerin durumu üzerine bir araştırma yürüttük. Bu araştırmanın amacı, Türkiye'deki sosyal girişimlerin mevcut ölçeğini, kapsamını ve gelecek potansiyelini belirlemektir. Raporu buradan okuyun.

Geçmişten projeler

KEŞFET – Türkiye'den ve Birleşik Krallık'tan yeni metinler

Keşfet projesi ile Türkiye'den yazarlar ile Birleşik Krallık yazarları arasında köprü kurmayı, her iki ülkeden mesleği edebiyat olan kişiler arasındaki diyaloğu kolaylaştırmayı ve bu yazarların eserlerini yeni kitlelerle buluşturacak bir platform yaratmayı hedefledik. Bu bağlamda, altı yazardan, altı yeni öyküyü okuyabilir veya dinleyebilirsiniz.