Our Learn English websites
Our Learn English websites image

British Council’ın sunduğu ücretsiz İngilizce öğrenme materyallerine göz atın.

Aktivitelerle İngilizce

British Council’ın İngilizce öğrenmek isteyen yetişkinler için tasarlanmış ücretsiz web sitesi sayesinde İngilizceyi online olarak öğrenebilirsiniz. Sitede yüzlerce sayfa dolusu sesli ve görüntülü kaynak ve metnin yanı sıra 2.000’in üzerinde interaktif alıştırma bulunuyor. Siteye üye olarak siz de katkıda bulunabilir, diğer kullanıcılar ile iletişim kurabilir ve ücretsiz kaynaklarımızı bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

LearnEnglish

Oyunlarla İngilizce

Bir yandan oyun ve fıkralarla eğlenirken bir yandan İngilizce öğrenebilirsiniz. Her zevke hitap eden oyunlarımızla ister İngilizcenizi geliştirin, ister yalnızca eğlenin. Ayrıca sitede yüzlerce resimli fıkra ile oyun oynayın, hem keyifli vakit geçirin  hem de İngilizce öğrenin.

LearnEnglish: Fun & Games

Ses ve Görsellerle İngilizce

İngilizcenizi geliştirmeniz için çok sayıda sesli ve görsel içeriğe ulaşabileceğinizi biliyor musunuz? Sesli ve görüntülü kaynaklarımız arasında podcast öyküler, sesli bir dizi, ve BBC tarafından televizyon için hazırlanmış ve farklı durumlarda kendinizi nasıl ifade edeceğinizi gösteren bir İngilizce eğitim programı videoları yer alıyor.

LearnEnglish: Listen & Watch

Çocuklar için İngilizce

LearnEnglish Kids, İngilizce öğrenen 5-12 yaş arası çocuklar için tasarlanmış eğlenceli bir eğitim sitesi. Sitede çocukların kelime dağarcığını ve dilbilgisini geliştirecek oyunlarla beraber, şarkılar, öyküler, videolar ve pek çok aktivite yer alıyor. LearnEnglish Kids’te öğretmenler ve ebeveynlere de yer var. Yazdırabileceğiniz ücretsiz kaynaklar ve ebeveynler için hazırlanmış destek bölümüyle, çocuğunuzun İngilizceyi sınıfın dışında da öğrenmesine yardımcı olun.

LearnEnglish Kids

Gençler için İngilizce

İngilizce öğrenmekte olan bir genç misiniz? Ortaokul ya da lisede okuyan çocuğunuz İngilizce mi öğreniyor? LearnEnglish Teens web sitesi, 13-17 yaş arası gençlere göre tasarlandı. Sitede, dil alıştırmaları, sınavlar hakkında yararlı ipuçları ve dilbilgisi ve kelime dağarcığını geliştirmelerine yardımcı olacak kaynakların yanı sıra, eğlenceli aktiviteler, oyunlar ve bulmacalar da yer alıyor.

LearnEnglish Teens

Mesleki İngilizce

İngilizce biliyorsunuz ama mesleki İngilizcenizi geliştirmek mi istiyorsunuz? Mesleki İngilizcenizin yeterli olup olmadığını mı merak ediyorsunuz? İngilizcenin ana dil olduğu uluslararası pozisyonlara mı başvurmak istiyorsunuz? Mesleki İngilizcenizi geliştirmenize yardımcı olacak doğru kaynaklar burada.

LearnEnglish: Business & Work

Futbolla İngilizce

İngilizce öğreniyor ve futbolla ilgileniyorsanız, Premier Skills English ile bir yandan İngilizcenizi geliştirirken, bir yandan da Premier Lig takımları ve futbolcuları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Sitede maçları takip edebilir, Premier Lig kurallarını öğrenebilir, oyunlar oynayabilir ve bilginizi ölçecek testler bulabilirsiniz.

Premier Skills English