Görselde, orta yaşlı bir kadın kameraya gülümsüyor. Kadının saçları ense hizasında ve sarı ve mor renkte aydınlatmalar var. Kadının sağ tarafında kalan transparan mor kutunun içerisinde '80. yılımızda 80 kadının hikayesine ortak oluyoruz' yazıyor. sağ üstte British council ve 80. yıl logosu yer alıyor.

British Council’ın Türkiye’deki 80.Yıldönümü 

British Council, 1940 yılından bu yana Türkiye’de faaliyetlerini aralıksız olarak sürdürmekte ve bu sayede uluslararası fırsatların her gün gerçeğe dönüşmesini sağlamaktadır.

Tüm dünya zor bir dönemden geçiyor ve bu dönemde inanıyoruz ki hepimizin umutlu olmak için bir nedene ihtiyacı var. 2020, British Council'ın Türkiye'deki 80. yıldönümü. Bu zorlu yılda, Birleşik Krallık-Türkiye kültürel ilişkilerinin yıldönümünü bütünlük yaratma ve kapsayıcılığa olan bağlılığımızı temel alan programlarımız aracılığıyla ve kitlemizi, yaptığımız işin merkezine koyarak kutlamak istiyoruz.

Kapsayıcı, açık ve refah toplumlar yaratmak için cinsiyet eşitliğinin ve kadınların güçlendirilmesinin çok önemli olduğuna inanıyoruz. Türkiye'deki 80. yılımızı kutlamak için, son 80 yıl içinde yolları British Council ile kesişen 80 kadın bulmak istiyoruz, böylece onların hikayelerini anlatabilir ve onları mümkün olabildiğince geniş şekilde paylaşabiliriz. 

Güvende olmak için evde kalırken, neden geçmişe yolculuk yapmayalım ve anılara dalmayalım…

  • British Council ile yolunuz nasıl kesişti? British Council sizi nasıl etkiledi?
  • British Council hayatınızı bir şekilde değiştirdi mi? Belki de kütüphanemizin bir üyesiydiniz, programlarımızdan birine katıldınız ya da bir proje ortağıydınız, veya IELTS sınavınızı Türkiye'deki British Council aracılığıyla aldınız…

Tüm seslerin çok değerli olduğuna inanıyoruz. Bu siz değilseniz bile, belki de bizimle yolu kesişen birini tanıyorsunuzdur. Eğer öyleyse, Türkiye'de son 80 yıl içinde hayatına dokunduğumuz kadınları bulmamıza yardımcı olmak için bu projemizi yayabilirsiniz.

Yaptığımız işin kalbindesiniz! Ve sizinle daha nice yılları birlikte kutlamak istiyoruz.

#BirlikteDahaİyiye 

#80Yıl80Kadın

Başvurularımız kapanmıştır. İlginiz için çok teşekkür ederiz.

Görselde, tiyatro salonunu andıran bir ortamda ortamda kameranın yukarısına doğru bakan bir kız var. Kızın arkasında dağınık şekilde oturmuş ve gülerek yukarıya doğru bakan 4'ü erkek 1'i kadın 5 kişi var. Ortadaki kız, esmer ve omuz hizasında siyah saçları var. Üzerinde siyah bir tişört var.

Gönderilen hikayeler nasıl kullanılacak?

80. yıldönümü paneli, farklı yaş gruplarından, bölgelerden ve konulardan temsilin sağlanabilmesi için tüm hikayeleri okuyacaktır. Hikayelerinizi, www.britishcouncil.org.tr ve British Council Türkiye sosyal medya hesapları, Instagram (@turkeybritishcouncil)Twitter (@trBritish) veya Facebook (@britishcouncilturkey) üzerinden paylaşacağız. 

Hikayenizi paylaştığınız sosyal mecra aracılığıyla sizinle iletişime geçeceğiz. Lütfen hesabınızın herkese açık olduğundan ve mail listenize 80yil.80kadin@britishcouncil.org e-posta adresini ekleyerek bu adresten e-posta alabileceğinizden emin olun.

Toplamda 80 hikaye seçilecek ve hikayelerin sahipleri, son 80 yılda birlikte yaptığımız çalışmaların kutlamasında bize katılmaları için davet edilecek. 

80 hikaye, Kasım'da duyurulacaktır.

Dış bağlantılar