“2013’te London School of Economics’te medya ve kalkınma çalışmaları alanındaki yüksek lisansımı bitirdiğimden beri gazeteci ve belgesel yapımcısı olarak çalışıyorum. Mesleğim sayesinde, dünyanın dört bir yanında çalışma şansım oldu. National Geographic, The New York Times ve BBC gibi birçok lider medya kurulusu için insan hakları ve kültürler hakkında haberler ve belgeseller ürettim. 

2019 yılında British Council, bu emeklerimden dolayı ‘Mezun Ödülleri’nde beni ‘Sosyal Etki’ kategorisinde ödüle layık gördü. Bu vesileyle, British Council ile daha aşina oldum. British Council’ın bu ödülün yanı sıra bana sunduğu eğitim ve destek fırsatının, alanımda kendimi ve kariyerimi geliştirmem ve liderlik becerilerim için büyük faydası oldu. 

Hibeyi uzun zamandır üzerinde çalıştığım bir kitabı geliştirmek ve İngilizce yayın sektöründe yeni bağlantılar kurmak üzere değerlendirdim. Bu sayede New York’ta saygın bir konferansa katıldım ve halen işinin ehli yayıncılardan kitabımı en iyi hale getirebilmek için editöryel destek alıyorum.”