Shakespeare Lives (Shakespeare Yaşıyor) nedir?

Shakespeare Lives, ölümünün 400. yıldönümü olan 2016 yılında, dünyanın en popüler oyun yazarının eserlerini kutlayan etkinlik ve projelerden oluşan dünya çapında bir programdır.

Program yenilikçi tiyatro ve dans performansları, film gösterimleri, uluslararası  sergiler ve İngilizce öğrenenler için eğitim kaynakları gibi bir dizi etkinliğe ev sahipliği yapacak. 

Nasıl bir parçası olabilirim?

En çarpıcı etkinlik ise dünya çapında yapılacak bir çağrı ile herkesi Shakespeare'in oyunlarından  seçecekleri sahnelere yaratıcı karşılıklar vermeye davet ederek Shakespeare’in eserlerinin dijital ortamda yeniden yorumlanmasını sağlayacak bir kitlesel katılım projesidir.

Play your Part

Shakespeare'in ölüm yıl dönümü vesilesiyle, dünyanın en yoksul çocuklarına elle tutulur bir yardım sağlamak istiyoruz.   

• Eğitim her çocuğun hakkıdır. Yoksulluğun tek çıkış yolu da eğitimden geçer. Ama bu haktan faydalanamayan milyonlarca çocuk var. Dünya çapında 250 milyon çocuk okuma yazma bilmiyor.

• Kim olduklarına ya da nerede yaşadıklarına bakmaksızın, dünyanın dört bir yanındaki çocukların hak ettikleri eğitimi alabilmesine yardımcı olmak istiyoruz

Kampanyamıza en favori Shakespeare anınızı anlattığınız bir video çekip twitter/Facebook hesaplarınız üzerinden paylaşarak destek olmak ister misiniz? Yalnızca birkaç dakikanızı ayırarak bunu gerçekleştirebilirsiniz. 

Lütfen aşağıdaki şablonu kullanarak, telefon kameranızla yatay olarak 30 saniyelik bir video çekin 

Adım isim. Mesleğim meslek ismi, şehir/ ülke'de yaşıyorum. En sevdiğim Shakespeare anı şu alıntı/sahne/replik/söz/ performans/ hatırası çünkü bana şunu ifade ediyor/ hatırlatıyor/ hissettiriyor. 

Örnek videomuzu aşağıda izleyebilirsiniz: 

Kampanyamız 5 Ocak 2016 tarihinde başlayacaktır ve bu tarihten itibaren aşağıdaki tweet ya da post ile birlikte videonuzu Twitter/Facebook/Weibo üzerinden paylaşabilirsiniz. 

Eğitim her çocuğun hakkıdır. #PlayYourPart a katıl ve @vso_Intl ile bağışta bulun. http://bit.ly/1RHi77r @trbritish

Desteğiniz için çok teşekkür ederiz. 

Dış bağlantılar